Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Avast antivirus

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat. Dríve se mi to totiž stávalo tak jednou za čas na nějakých strácnkách možná max. párkrát za rok.
Neustále asi tak dva měsíce mi vyskakuje tohle okénko Avast upozornění s možností Upgragovat (to jsem udělala a i si to zakoupila na 2 měsíce zdarma a nic se nezměnilo).
Neustále mi to ruší několikrát za den. I když sem zavřela internet a koukám třeba na filmy nebo nedělám nic přes internet, tak taky. Je to furt. Každý den. Nevíte čím to je a co s tím?
V těchto věcech se moc nevyznám, tak se raději chci poradit jak postupovat.

Děkuji za odpověď.
Marie.
maruska2cz@centrum.cz

Jaký používáš operační systém?

Windows 10 a Windows 11 obsahují už v základu od instalace velmi dobrý antivir Windows Defender, který mimo jiné doporučuje i Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost.

Je zcela zbytečné na těchto systémech instalovat natož platit za další antivir. Po odinstalaci Avastu zkontroluj, že máš Windows Defender aktivní.

někdy je odinstalace antiviru obtížná až sveřepá. děláš to za jeho běhu, kdy současně běží několik driverů a služeb, které mají vyšší práva a navzájem se chrání.
výrobce pak často nabízí speciální tool k odinstalaci, někde jsem viděl odkaz ... použij google.