Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade CPU Ryzen a GPU

Zdravím, rád bych trochu upgradovat počítač. Mám zhruba představu, ale rád bych se poradil aby to bylo opravdu smysluplné.

PC využívám jak na hraní (full HD, časem chci ale QHD) tak práci (nic extra náročného samo o sobě, ale častokrát tam mám spuštěný spousty oken a programů).

Aktuálně:
Corsair RMx Series RM650x 650W
MSI B350 GAMING PRO CARBON
AMD Ryzen 5 1600
MSI GTX 1050ti gaming x
Samsung SSD 850 EVO - 250GB,
Seasonic HDD 1 tb
Corsair Vengeance LPX 16GB (2x 8gb)

Přemýšlím o:

Ryzen 7 5800x
RTX 3060ti

Samsung 1tb SSD (už mám) jako doplněk... byly by tedy 3 úložiště: 250gb SSD bych nechal na systém, 1tb SSD na hry, 1tb HDD na dokumenty, média...

Ramky zatím asi nechám (možná časem), zatím mi připadaj dostatečný.

Na desku by měl být od msi nový BIOS s podporou Ryzenů řady 5000. Nemám ale zkušenosti s upgradováním BIOSu.

Má to takhle smysl? Utáhne to zdroj?

Změna předmětu, původně: Upgrade (host)

Použij BIOS 7B00v1L2(Beta version). Stáhneš, hodíš na flashku, zapneš PC, přes klávesu DEL vlezeš do BIOSu, spustíš upgrade a modlíš se, aby nebyl výpadek elektřiny nebo máš UPS.

Zdroj to utáhne.

Procesor ok, zakup a vyměň.

Grafiku bych osobně chvíli počkal, nevypadá to, že bys nutně spěchal a v lednu, v únoru by měla přijít nová generace a buď koupíš výkonější za stejné peníze nebo tuto levněji.