Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Typ na TV

Ahojky, prosím hezky, chtěla bych odkaz na nějakou TV.
Podmínky. Minimálně 127 cm a opravdu hezký a živý obraz, sama se nevyznám v tom OLED,QLED,LCD, nevím, která je nejlepší, nebo kterou rozhodně ne.
Cena tak něco do 12 000,-
Budu ráda i za vysvětlení, který typ tv je lepší, nebo horší.
Kdyby náhodou ještě šla na ní aplikace KODI, bylo by to super, ale není to podmínkou. Mám android box.

Na OLED za takovou cenu zapomen, do 12 000 muzes mit TV QLED od TCL rady "C" : TCL 50C635 .
Z vlastni zkusenosti muzu rict, ze TCL ma u rady "C" a "X" docela presvedcive panely QLED. (Quantum Dot) o proti rade "P" coz jsou spise zakladni verze za lidovou cenu.

Podsviceni typu "Direct LED" + LocalDimming a certifikaci : HDR10, HDR10+, HLG a Dolby Vision. Audio: Dolby Atmos, Dolby Digital AC4, DTS HD.
OS je Google TV na Android 12, takze muzes instalovat aplikace z Google Play vcetne KODI.
https://www.tcl.com/eu/en/tvs/c635

Postarsi verze "P" s Android 9 ktere vysli v roce 2020 a jiz nedostavaji aktualizace bych byl u vyberu opatrny hlavne v pripade ze TV kupujes na par let dopredu.

OLED,QLED,LCD

Je bud OLED nebo LCD = panel je podsviceny (QLED/VA/IPS-NanoCell). Pominu plasmy.

Za 12k nie :-)

Ušetri a vezmi niečo takéto TCL 55P615 k tomu ešte nejaký soudbar(nie žeby som ich nejako vychvaľoval ale lepšie ako integrované repro) a máš slušný obraz aj zvuk a zároveň android TV čo nesie zopár výhod ako napríklad YouTube bez reklám zadarmo. Dokonca sa zmestíš do rozpočtu. Ten obraz nie je zlý, fakt nie. Dnes je to už trocha ďalej a aj lacné TV majú dobrý obraz. Ak by si chcela skutočne špičkový obraz na filmy a iný poriadny 4K HDR obsah tak za mňa jedine OLED. Riadne si priplatíš a treba na to trocha dávať pozor čo sa týka statického obrazu ale je to proste výborné. Viac ako 10 rokov som sníval o OLEDe a keď som si pred rokom OLED konečne kúpil tak neľutujem. Dnes sú už pomerne lacné proti tomu čo bolo kedysi. Jak ale píšem či chceš až niečo takéto 2-3x tvojho rozpočtu na TV... Určite ale neodporúčam brať strednú cestu v tomto. Nie každý to vidí takto ale ja si proste nemôžem pomocť a či vidím akúkoľvek variáciu bežného LED panelu tak je to furt o tom istom. QLED som videl mnohé či už v obchode alebo na návšteve a ani tie drahšie ma nijako nezaujali.

Veľkosť obrazovky nemá vplyv na kvalitu zobrazovaného obsahu. Ak máš dosť miesta a nevadí vyššia spotreba el.energie tak nemáš dôvod kupovať menší. Samozrejme väčší obraz bude papať viac, treba si pozrieť čo udávajú a zvážiť to. Ak sa dá určite si choď pozrieť TV do predajne. Napríklad Nay elektro zvykne mať vystavené mnoho TV v predajni a najlepšie si spravíš prehľad za akú cenu aký obraz. Kvalita OLEDu je vidieť aj tam ale hlavne ak by zhaslo všetko naokolo a uvidíš dokonalú čiernu tak to je niečo čo treba skrátka vidieť. Žiadná variácia bežného LED toto nedokáže. Ani najnovší trhák QLED nedokáže zobraziť napríklad hviezdnu oblohu dobre.

Ak nie si príliš náročná a chceš takpovediac výborný pomer cena/výkon tak s tým lacnejším TV od TCL nespravíš chybu. Kupoval som takto lacný TV teraz nedávno pre rodičov a bol som ohromený čo dokázali vyrobiť za tú cenu. Konštrukčne je to dobrá TV, dobré nožičky, dobrá výbava, dobrý obraz na tú cenu, systém je stabilný a absolútne nemám problém žeby tam niečo nešlo alebo sa zasekalo. Android ako som spomínal umožňuje SmartTubeNext čiže si pustíš YouTube bez 100 tabletov týždenne. Je to niečo čo závidím nakoľko ja mám LG s WebOS kde nemám túto možnosť a pritom TV násobne drahšia. Netuším ako v ohľade k životnosti. Možno výrobca na niečom šetril a nemôžem garantovať že ten TV vydrží 5-10 rokov. To vlastne nikto. Nepočuť z neho ale nekvalitný zdroj ktorý by vydával nejaké zvuky takže takto "povrchne" nevidím problém. Je iba ten jeden problém s tým zvukom. Ten zvuk je fakt odpad. Tam výrobca šetril na totálku. Neber to že preháňam ale aj niektoré notebooky spravia lepší zvuk ako ten lacný TV. V mojom prípade to mojim rodičom ani nevadí. Zvykli si na ten zvuk a ak si na toto veľmi nepotrpíš tak OK. Musíš si to proste potom vyskúšať a ak nebudeš spokojná tak neváhaj a dokúp klasické regálové reproduktory ak na to máš priestor. Nemusia byť drahé a bude stačiť aj za 100-200€ alebo ten soundbar ale tam ten zvuk bude skôr taký priemer. Soundbar je síce populárny ale kvalitou zvuku to nie je nikdy nič svetoborné.

Pro 127 cm tak 25000,- a nejlíp OLED (nebo jiný xxxOLED), pak QLED. Taky je důležitý způsob řešení "mezisnímků" při pohybu (švenky, hokej, akční scény), to je nutno "zkouknout" naživo někde v krámě. Koneckonců i kvalita displeje je nejlíp vidět naživo, ale tam se to dá koupit i naslepo.