Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Iniciaizacia disku

Mam novy disk na archiv, externy, je potrebna inicializacia, pouzit MBR alebo GPT?
Nezarucim, ze disk sa v pripade potreby nebude pripajat aj k inym OS, (win7 ? - bez siete :-) )
Co je lepsia volba?
A ak by som ozelel pripojenie len od win10 vyssie?

do 2tb stačí mbr.
nad 2tb je nutný gpt, když nechceš ten disk rozdělovat.

líbí se mi typické nadšení "mám obrovský disk a budu na něm mít zálohy" - a přesunou na něj jediné kopie souborů, čili originály.
a pak jim to upadne na zem, nebo to klasicky odpojí za chodu (každoroční: "kde je moje diplomka?"), nebo to pučí známému a ten to zformátuje v televizi, nebo dostanou instalační záchvat ...

To nahodou nebude moj pripad, jedna sa o disk 1TB, mam 500GB a 1TB, kvoli jednoduchosti teraz menim 500GB za 1 TB, takze budem mat 2 x 1TB - rovnaka velkost, wd a Seagate, plus velmi dolezite veci na DVD-RAM . . .
Este rozmyslam, ze pozriem aky je ten stavajuci 1TB, a tento druhy dam opacny :-)