Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Horizon Go prestal fungovať na starej verzií Edge

Zdravím. Od včera mi prestal fungovat HorizonGo na starej verzií Edge.
Píše že je nutná aktualizácia alebo použit iný prehliadač.
Edge som aktualizoval, Horizon už funguje, ale všimol som si že PC je o min.15% viac vyťažený´než v starej verzií.
Dalo by sa nejakým spôsobom niečo upraviť aby aj v starom Edge fungoval HorizonGo?
Edge používam iba na Horizon, nič iné.

Změna nicneříkajícího předmětu, původně: HorizonGo (host)

Skúšal som Chrome aj Firefox, ale vyťaženie je cca. rovnaké ako new Edge.
Preto som na Horizon poúžíval starý Edge.
Niesom zástanca aktualizácií, hlavne ked všetko dobre funguje.
Teraz iba kvôli horizonu som musel updatnút, a za "odmenu" mam vyžšie vytaženie proc. a gpu.
Na ostatne veci použivam Operu.
PS. iba taká blbost, nejde nejak "oklamat" verziu Edge pre horizon? napr. zmenit nieco v registroch?

je vůbec možné zjistit, jakým procesem je pc více vytížený?
od win7 uživatelé přestali zvládat správce úloh, od win8-10 jsou úplně v pr...

proto: pro kontrolu procesů v paměti process explorer
doplněk pro kontrolu spouštěcích míst ms autoruns -> záložky: logon (po spuštění), services (služby), scheduled tasks (naplánované úlohy)
jiný doplněk: proti adware a spyware (typicky v prohlížeči) jednoduchý adwcleaner

Je to Edge. Process explorer aj ms autoruns používam, to je základ. - už dlho na Vaše dávne odporučenie.
Shedule task mám čistý, a celkovo sa snažím nemat a nepoužívať v PC nič čo nepotrebujem.
Celkovo dbám na každé 1% použitia nakolko PC už ma roky a výkonné nikdy moc nebolo. Používam ho iba na net. a TV.
Aj preto som hned "kontroloval" rozdiel medzi starym a novým Edge.

Vyhľadaj a stiahni si priamo aplikáciu Horizon Go pre PC - pracuje síce na jadre Chrome (teda využíva Chrome), ale pracuje samostatne (i pri zavretí prehliadača).

Mne ide - ak som pri NB - prakticky nonstop (programov je dosť :-D ) a nijako nebadám nejaké spomalenie výkonu NB (i keď je pravda - mám i5 9.gen. + 4GB grafiku a 16GB RAM >> taký slabší noťas ;-)). A už vôbec nesledujem cez otvorený prehliadač....