Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC - herní +/- 30.tis

Ahoj,

poradil by mi někdo se sestavou pro známého s rozpočtem cca 30 tis.

GPU Nvidia 3070 tj. cca 14 tis.
CPU bych viděl AMD 5660x nebo jinačí? Nechám si poradit.
Bedna - od Fractal design cca 3tis.

Tj. Zbývá na desku, ram, psu, cpu, ssd (1tb) cca 13 tis. Bude se kupovat na firmu tj. bez dph.

Někdo ochotný hodit nástřel zbytku sestavy? Děkuji předem.

Pozri či vyhovuje niečo takéto: https://www.czc.cz/302197,253619,335631,212473,331697,332678,305097/kody
PC zostavený zo spoľahlivých, kvalitných a tichých komponentov. Skrinku si skús vybrať sám. Píšeš že chceš od FD do 3k. Dobrá voľba ale neobmedzuj sa na značku. Pozri čo ponúkajú iné, dá sa nájsť vždy presne čo hľadáš, je toho kvantum. Zober si takú aby mala prachové filtre, dobré usporiadanie a ja som vždy preferoval skrinky ktoré mali prednú časť dostatočne priedušnú.

hmm... z toho sa už nevyhovorím :-D
oprava: https://www.czc.cz/302197,253619,332929,212473,331697,332678,305097/kody

Ale je to dobre zostavené či nie? Procesor adekvátny k výkonu grafiky a čo som videl testy tak nemá až tak zmysel investovať do drahších ako 5600X ak to má byť herný PC. Nie náhodou je najpredávanejší ryzen 5XXX. K tomu Freezer34 ktorý je pomerne kompaktný čo mám rád. Tam vlastne ani netreba zisťovať či to nekoliduje s niečím(len výška). Navyše vyzerá dobre, je za dobrú cenu a podľa mňa tých pár stupňov čo vie stiahnuť ešte nižšie nejaký macek nemá zmysel. Doska by šla vybrať aj od iného výrobcu. ASUS som vždy bral ako takú stávku na istotu ale kľudne aj niečo iné. Tie RAMky myslím že výborná voľba a povedal by som že lepšie ako Kingston z viacerých ohľadov. Jedna vec funkčnosť/kvalita ale druhá vec napríklad vzhľad a funkčnosť/ovládateľnosť RGB. Možno pre niekoho málo kapacity. Lenže kde využije niekto v hrách viac ako 16GB? Zatiaľ nie a neskôr ak áno tak stačí dokúpiť znova ten istý KIT a doložiť do zvyšných slotov. Predpokladám že ceny DDR4 pôjdu ešte dole čiže radšej to kúpiť potom niekedy. Ten M2 disk som sám teraz nedávno kúpil a myslím že aktuálne dobrá kúpa. Grafika od MSI gaming Z bude tichá a aj dobre vyzerá a ten zdroj taká klasika ktorá určite nesklame a s výkonom to úplne stačí na túto grafiku. Prípadne zobrať viac ak sa tam plánuje niekedy upgrade. Možno by stálo za zmienku aj Corsair RMx 2021 ktoré sú ale teraz dosť vypredané. Sám sa snažím teraz jeden splašiť za dobrú cenu a ponuka teda nič extra.

Kombinaci TUF B550 a Kingston 3600/16 mám odzkoušenou na několika sestavách, vždy bez problémů. Navíc, Ryzen má radši vyšší frekvenci.
5600 nebo 5600X je nepatrný rozdíl ve výkonu, tak beru radši levnější. Stovka tam, stovka chladič, stovka RAM, stovka MB s/bez wifi... Halíře dělají talíře.

Predpokladám že aj v CZ je známe príslovie: Kto šetrí má za tri :-)
Ja mám dlhé roky trocha upravenú verziu tohto príslovia ktoré je takpovediac vulgárnejšieho charakteru: Kto šetrí je ko***. Kedysi dávno to platilo ešte pre staršie generácie ktoré to pamätajú ale dnes? Ľudia šetria v inflačných statkoch a čo je ešte podstatnejšie nebudem predsa kupovať osekané šmejdy ktoré ma budú len srať. Veď sa tiež hovorí že nie sme tak bohatý aby sme kupovali lacné veci. Niekto kúpi topánky 3x ročne pretože sú lacné šmejdy za 20-30€ ktoré sa roztrhajú a niekto kúpi poriadne topánky za stovku a vydržia aj zopár rokov. Takže doska bez WiFi pričom príplatok zopár eur...