Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno spotřeba PC při běžné práci

Ahoj, nedá mi to. :-)
Když mám CPU ryzen 5600 (tj. bez grafického čipu) + 3060ti, kolik bude ta externí grafika odebírat při běžné činnosti jako je internet, video, word,...?
Když budu mít 5600G + 3060ti tak se při normální činnosti použije ta grafika z amd čipu a ta externí bude mít zhruba kolik?

Jde mi o to aby ta sestava nebyla nějak moc energeticky náročná, protože většinu času hrát nebudu.

Řešení:

Ne igp nepojede. Musíš to zapojit do ní (igp), a ne do grafiky. Ovšem to znamená šátrat kdesi vzadu a hledat kam to zapojit. Stručně kašlat na to.
Rozhodně co se tíče výkonu je Ryzen 5 5600 lepší volba než 5600G.

ale monitor bude tak či tak zapojený v té externí grafice, takže i kdybych mel CPU verzi s "G" tak ta integrovaná grafika nepojede a bude využívána pouze ta externí ať už hraju hry nebo jen brouzdám na internetu?