Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Port Serial ATA napájení.

Dobrý den. Koupil jsem si tento řadič https://www.alza.cz/akasa-usb-3-2-gen-2x2-internal-20-pin-connector-d6811302.htm#popis. Po zapojení do PCIe x 16 a připojení napájení se počítač zapnul a okamžitě se vypnul. Po odpojení napájení počítač normálně běží. Bez připojeného napájení sice řadič funguje, ale zřejmě tam nebude uváděná rychlost přenosu dat. Myslím si správně, že port Serial ATA napájení je někde zkratován a počítač se proto hned vypne?

S USB to "přímo" nesouvisí, to je napájené z PCIe. S rychlostí USB to nesouvisí určitě.

Je to asi napájení, aby USB "utáhly" větší zátěž. Zkontroluj, jestli v portech není zkrat napájecích pinů (i na těch připojených kabelem). Jinak asi by to bylo vadné.