Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno HDD+SSD v jednom?

Zdravím, jak se můžu podívat kolik místa zabírá "SSD část v HDD" když to ukazuje v tento pc jen jeden disk, ješte jsem se s tímto nesetkal, řeším zpomalení ntb Aspire V7-582PG (i7 intel) s w10, napadlo me ze pokud je windows na ssd, jestli tam nejsou jeste nějaké další zbytečná data. díky

HDD/SSD:
https://www.memory4less.com/western-digital-black-500gb-sata-6-0-gbps-hard-drive-wd5000l12x-21ujgt0

kolik místa zabírá "SSD část v HDD"

Máš to napsaný v tom odkazu, co jsi vložil: 16GB NAND SSD, 500GB 5400RPM HDD

SSHD disk má zabudovaný řadič paměti a sám rozděluje a zapisuje data podle toho jak často jsou používána.

Z dnešního pohledu je SSHD nesmysl, vyhodit a koupit normální SSD.

Vcelku - máš 100% pravdu. SSHD bol a je nesmierny omyl vynálezcu. SSD časť sa v tom hybride používala ako cache (aby sa nečakalo na HDD) - nevýhoda bola v tom, že ak sa pokazila jedna, alebo druhá časť - prakticky už nefungoval. Už od myšlienky na tento hybrid to bol praktický nezmysel.

https://www.czc.cz/acer-aspire-v7-582pg-74518g1-02ttkk-cerna/156116/produkt
Konfigurace
Dvoujádrový procesor Intel Core i7-4510U (Haswell, 2.0GHz, TB až 3.1GHz); 8GB RAM (DDR3), dotykový 15.6" IPS FullHD (1920x1080 bodů) displej; grafika NVIDIA GeForce GTX 850M (4GB); 1TB HDD + Cache SSD; bez mechaniky; rozhraní: Wi-Fi, Bluetooth, 3x USB (1x 3.0); operační systém Windows 8.

Product Collection
4th Generation Intel® Core™ i7 Processors
i7-4510U
Status
Discontinued
Launch Date
Q2'14 (rok 2014)
V dnesni dobe uz tvuj stary procesor a pomaly disk neni zadna hitparada.

Pre operačný systém sa SSHD tvári ako jeden disk, nič také ako veľkosť HDD a veľkosť SSD Ty neuvidíš...
Spomalenie ntb môže mať viacej príčin...Pokiaľ je na tom 500GB disku aspoň 100GB voľného miesta, netreba riešiť "kolik místa zabírá "SSD část v HDD".

Chapu diky, probehl celkovy test na viry pres avast ale nic to nenaslo, zbytecne programy se taky uplne nespousteji pri startu, dal to vidim asi na aktualizaci windowsu, pak na sfc scannow, mozna ccleaner? Koukal jsem do event vieweru a nějaké opakovane chyby tam jsou ale nejni to tak ze by to spamovalo chybu kazdych pet minut.

"výkon" toho ntb nestojí ani za odplivnutí. pochopitelně, když je to shitová řada aspire od aceru.
2-jádrový i7 je výsměch: https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Core+i7-4510U+%40+2.00GHz&id=2248

stejně tak tvůj dotazovaný pomalý disk s malou ssd cache je jen špatný vtip. dnes už se sshd disky naštěstí nevyrábí a neprodávají, byla to slepá cesta a trvání na ní spíš podvod na uživatele.

...ssd, jestli tam nejsou jeste nějaké další zbytečná data

ne, není to samostatně přístupný ssd. je to jen cache.

celé je to nepoužitelný šmejd, dobrý leda pro balkánský trh, jak je pro celou historii značky "acer aspire" typické, a jak ji podplacená redakce živě 20 let svým čtenářům propaguje.

nepleť si i7 novějších generací s tím 8 let starým. 2 jádra jsou nedostatečné i na kancelářské použití (protože dnešní webové stránky jsou přeskriptovaný žrout výkonu), stará generace cpu nezná usb3.
(ale našlo mi to teď odkaz na jinou konfiguraci s novějším procesorem, který usb3 zná. chtělo by to link na přesně tvůj typ, nebo výpis ze speccy.)

acer řadu aspire vždycky ojebával, ale v balkánském československu se prodávala dobře, protože dětem to připadalo nejlevnější a podplacené živě je v tom podporuje.
nízké rozlišení displeje, ubohá kancelářská grafika, přitom váha přes 2kg - to je skoro ntb z jiného století, dnes ani zadarmo.

dnes se to nehodí ani do garáže na přehrávání mp3 nebo jako krám na autodiagnostiku, na to je dávno lepší mobil nebo tablet.
jakákoli investice do toho je škoda peněz.

edit:
o něco výš čtu avast, ccleaner - na obě svinstva zapomeň. to jsou přesně následky debilizace čtenářů na živě.

tak bohužel, intel se léta vyžíval v tom, že má faktický monopol. jeho o 2 generace novější tzv. procesor je pořád stejný odpad:
https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Core+i7-4500U+%40+1.80GHz&id=1937
vidíš správně: takzvaný i7 s výkonem novějšího atomu.

nepřítomnost usb3 by byla známka generační zastaralosti a taky použitelnosti pro uživatele: nikdo nechce kopírovat data přes usb2.
tento model už naštěstí usb3 má, ovšem "výkon" cpu vidíš na tristním výsledku cpubenchmark - ani zadarmo.

zpět k začátku dotazu: jestli jsi tento ntb už někde v bazaru koupil, pak se prodejce ještě teď směje, že se ho konečně zbavil.
500 + 16gb: lež nebo jen stupidní nepochopochopení czc a jiných prodejců, kteří jeden sshd disk vydávají za dvojici disků neber vážně, samostatný disk 16gb to nemá. nikdo ti nebrání udělat si výpis v crystaldiskinfo (nebo správce zařízení) a použít google.

závěr: ten odpad je na dnešní dobu k ničemu, aspoň trochu informovanému uživateli neprodejný.
vzhledem k mizernému displeji, procesoru a disku jde použít jen jako stolák pro nenáročný office a jednoduché weby (takové už dnes nejsou), pouze s externím fhd monitorem a vzhledem nízkému výkonu by se musela vyměnit i ta disková atrapa za normální ssd.
stojí ti ta investice za to?

dnes se to nehodí ani do garáže na přehrávání mp3 nebo jako krám na autodiagnostiku, na to je dávno lepší mobil nebo tablet.
jakákoli investice do toho je škoda peněz.

Nebud blazen, nekupuj do toho si za 1200kc novy SSD disk.
Radeji investuj 4-6 tisic do noveho repasoveho notebooku a budes vysmatej.