Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem RTX 3060 vs RX 6700

Ahoj,

kupuji si do PC novou grafiku, mám procesor I5 6600K a zdroj Seasonic G Series 550W. Mám rozpočet +- 9500 kč. Grafika bude na hraní her a multimédia. Momentálně hraju na 1080p. Ano, vím, že procesor už je starší kousek, ale beru to tak, že za nějakou dobu pořídím nový.

Mými kandidáty jsou hlavně RTX 3060 a RX 6700, nicméně jsem pokukoval i po RX 6650XT, kde je výkon skoro stejný jako u RX 6700, ale zas má méně ray-tracing jader a méně VRAM. Uvažoval jsem i o Intel Arc, ale můj setup nepodporuje Resizable bar, takže by taková A750 výkonostně padla na úroveň cca RTX 3050.

Příští týden vychází next-gen update Zaklínače 3 s raytracingem a když už kupuji novou grafiku, tak bych si to s RT chtěl zahrát. Hra bude mít jak DLSS tak i FSR a co jsem měl možnost vidět, tak DLSS i na quality mode umí celkem boostnout fps. RX6700 už má RT o něco lepší než 6650XT, ale stále to podle mě nemá na RTX 3060.

Co byste mi poradili vy?

děkuji

Jsem rozhodlý koupit novou grafiku. Kdybych kupoval 3060ku, sáhl bych po této, kdyby RX 6700, tak tuto. Když jsem koukal na to, jak si obě dvě vedou ve hrách, tak bez RT je RX 6700 jasně lepší, nicméně teď je otázka, jak moc se může časem RT na tý 6700 zlepšit a jestli FSR 3 nějak dožene DLSS 2. Koukal jsem, že nvidia teda nejspíš nedá DLSS 3 pro řadu 3xxx.