Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Problém s WiFi

Dobrý den,

Mám problém, měnil jsem základní desku včetně procesoru a rámek.. Po výměně mi nejde připojit k wifi (přes lan to jede v pohodě), píše mi to že nejde připojit k síti, a když už se to připojí tak je to buď bez internetu nebo je rychlost je 0.1 m a přitom mobily tablety fungují normálně..
WiFi Tp link wn725n..
Deska ASUS P8H67, procesor I7 2600, 16g ram, karta gt610 zdroj 350w..

Děkuji za případné odpovědi..

Super hádanka.

Takže před upgradem PC ten wifi adaptér fungoval?
Na jiném PC ten wifi adaptér funguje?
Po upgrade někdo přeinstaloval systém nebo je tam původní? Na ovladače se radši neptám....
Že je lepší použít kabel místo wifi asi psát nemusím.

jsi jen přehodil desku? instalací ovladačú se někdo zabýval?
stručně:
0) odpojit tplink
1) instalace chipset driver mb
2) restart
3) ostatní ovladače, nezapomenout na "Asmedia USB3.0 Controller"
4) přečíst si návod k usb tplink, jestli se nejdřív instaluje ovladač a až pak se ten krám zapojí.

deska je dost stará, je možné že w10 si doplnil vlastní ovladače, viz správce zařízení: bez otazníků/vykřičníků?

Nainstaloval znovu ovladače, připojené už to teda je akorát rychlost připojení je místo 50/25m je 1.5/0.5m..

Ve správci je jeden problém.. Nějaký řadič jednoduché komunikace pro sběrnice PCI..

Jo a po zapnutí PC jede net chvíli normálně na plno ale pak to spadne zase na nějakých 1.5mega..

odinstalovat ovaladače toho USb wifi, restart NB nebo PC. Nainstalovat ovladače bez zapojeného USB TP-link. Restart. Připojit USB krám a uvidí se. Nevidí ani okolní sítě nebo vidí a nechce se jen připojit k tvé síti? Heslo je vpořádku? Vidí tvoji síť? Jaké zabezpečení vyžaduje ten USB TP-link. Zkusit vypnout zabezpečení na routeru, jestli se připojí..

Chtěl jsem to udělat dle návodu ale ovladače mi to nainstaluje jen s připojeným krámem do USB..
Sítě vidí jen mojí, zbytek sítí je slabý.. Heslo je v pořádku.. Nějak nevím kde zjistit zabezpečení TP linku..
Ze srandy jsem si udělal hotspot přes mobil.. Tam se to aspoň připojí ale rychlost je teda opět žalostná.. Ještě chvíli a asi si koupím ten powerline a bude klid:-)

Ak to fungovalo a máš tam rovnaký systém bude najpravdepodobnejšie problém s ovládačom. Daj tam presne taký istý aký si tam mal keď to fungovalo. Niekedy choda lepšie staršie ovládače ako nové. Tiež môžeš vyskúšať dať ten USB wifi na USB predlžovačku, či to nepôjde lepšie na inom mieste, mimo PC.

Ono to víc baví, když se bavíš s někým, kdo komunikuje. Tys komunikoval velice rychle a k věci, ale někteří exoti, kteří se ozvou třeba za dva dny nebo za týden či dokonce vůbec, to už pak člověka nebaví ani nic psát a ztratí motivaci (proč taky něco psát nebo říkat, když nedostaneš odpověď ani na jednoduchou otázku). Takže za mě máš velké plusko a ať vše funguje jak má a daří se :-)
Hlavně sis to nakonec vyřešil sám...