Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Puzdro na SSD NVMe prenosne

Zdravim.
Synovi som upgradoval systemovy disk z 250GB na 1TB, takze mi doma ostal jeden nevyuzity SSD disk, predavat ho za par € sa mi neoplati, tak by som chcel z neho urobit prenosne medium. Vie mi niekto odporucit lacne ale patricne kvalitne puzdro?
Dik za rady
PV

dobře žes připomněl :
acronis od edice 2022 kvůli vestavěnému zpomalovači (stupidní antiransomware) jsou ty windows edice roční a musí se dokupovat. mám starší verze, taky se to netýká jejich boot médií.
klonovat systémový (/celý) disk jde s boot .iso acronis-ti: http://dl2.acronis.com/s/AcronisTrueImage2020.iso

podobně aomei: časem uvolnil původně placenou utilitu na vytvoření multiboot záchranného cd jako free, nemusels mít aomei ani nainstalovaný. pak se jim to rozleželo a ta utilita předváděla jen demo, zkuste někdo jestli ta verze ještě funguje: https://www.ubackup.com/pe-builder.html

free easeus todo backup - zálohovač do image nebo klonovač. nainstaloval se do win a vygeneroval boot médium (hotové .iso se válelo rovnou v program files), ale to byl stav před 10 lety, dnešní stav neznám.

free minitool partition wizard - uměl klonování systémového disku 1:1 za běhu windows. nezkoušel jsem ho na gpt disku, ale mbr mi nabootoval.

je to tak, plati tam klasicke licence windows, vyhodnocuji se vzdy pri startu.
kdyz system zjisti ze bezi na jinem zeleze, da ti 3 dny na novou aktivaci (jde prikazem slic prodlouzit na 30)

a aby to vubec nabehlo, musi mit podobne zelezo, nebo musi mit pomoci nejakeho universal restore doplnene ovladace noveho chipsetu.