Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Android: Zdieľanie polohy

Vedeli by ste mi poradiť aplikáciu podľa týchto kritérií?
- zdieľanie polohy na vyžiadanie, čiže nemusí byť zdieľaná v reálnom čase
- bez nutnosti zakaždým potvrdzovať súhlas o zdieľaní polohy
- aplikácia nesmie bežať na pozadí, pokiaľ ju ručne nespustím a nepovolím zdieľanie polohy (baterka by šla rapídne dole)
- po ručnom ukončení aplikácie (čiže nie pri šetrení batérie automaticky) aplikácia skončí a teda sa nie je nutné báť sa o výdrž baterky
- žiadne obmedzovanie batérie počas behu aplikácie, nepotrebujem 2 dni riešiť, čo nastaviť v telefóne, aby to fungovalo a nevypínalo na pozadí (a la Gmail), v najhoršom prípade som ochotný sa s tým telefónom pohrať, ale potom by ostatné kritériá museli byť splnené na 110 %
- zadarmo a ideálne aj bez reklám (toto asi nebude, ale aspoň, nech je zadarmo)

Neviem, či niečo podobné neumožňujú aj Google mapy, ale neviem ako to funguje, presnejšie, neviem, či to vôbec umožňujú, či si to s niečím nepletiem.

Řešení:

Takže nakoniec som skúsil Whatsapp a v podstate je to to, čo som chcel. Účel splnilo, hoci miestami poloha meškala pár minút. Zrejme to odisiela polohu pravidelne v určitých intervaloch a nie v okamihu vyžiadania polohy. Je to teda mierne nepresné, ale na moje požiadavky postačujúce. Ďakujem, pomohlo.

Nie, účel je iný. Pôjdem autom preč a pre prípad potreby chcem, aby si manželka vedela skontrolovať ako idem. Ak sa nehýbem, bude vedieť, že je zle. Preto potrebujem, aby som za jazdy nemusel robiť nič s telefónom a polohu odoslal na požiadanie okamžite. Mimo to polohu odosielať nemusí. Poloha sa ale musí zdieľať bez nutnosti to zakaždým potvrdiť. V odkazovanom vlákne našiel aplikáciu týkajúcu sa autobusov, takže to mi nepomôže. Netvrdím, že sa bez toho nezaobídem, ale ak by niečo také bolo, bol by to prínos. Predsa len, môže sa stať, že zabudnem zavolať, že som došiel a podobne. Tak si aspoň overí, že stále idem, prípadne, kde som.

Existuje aj druhá možnosť. Požiadaš o polohu a telefón ju odošle aj bez súhlasu. Ak narážaš na to. Myslím, že toto sa dá cez rodičovskú kontrolu. Neštudoval som to bližšie, takže podrobnosti o tom neviem, preto píšem, že raz povolím a polohu odošle vždy.

Sdílení polohy v Google Maps - tam je potřeba vždy jednorázově povolit pro konkrétní kontakt na nějakou dobu.

Případně to půjde i přes Find my device, pokud bude znát manželka prohlášení k tvému Google účtu.

A pak jsou aplikace typu Cerberos, které slouží ke sledování telefonu, když jej někdo ukradne a vyžádás si polohu, jak potřebuješ. To se ale reálně používalo před 5 lety, dneska spíše ty Google Maps.

Tohle umí dobře Google Maps, taky WhatsApp. Vyzkoušeno a funguje perfektně. Zadal jsem taky dotaz na forum mapy.cz, kde jsou mapové podklady i pro turistiku. Údajně to bude fungovat i tam v příštím roce. Takže zatím první dvě možnosti, fungují dobře.