Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mobil bezpečný

Pokud mám opravdu hodně účtů na mobilu, jaký mobil bych měl mít aby mi do něho nemohl nikdo zasahovat, a byl bezpečný i proti šmírování Google. Např. Mám účet PayPal kde mám dost peněz zároveň není daný limit na platby apod. Nebo mám Steam účet s dost drahým inventářem jak to zabezpečit, když vlastně polovinu toho co vlastním mám na mobilu?

Vždyť většina účtu má dneska už dvoufazove ověřování. V prvním řadě neinstalovat programy a hry, u kterých člověk jen odklika všechny povolení a neřeší co to je.. V druhé řadě s telefon můžete dnes pracovat podobné jako s pc. Existují programy na čištění mezipameti, cookies atd. Já např. u 70%stranek nemám vůbec uložené přihlašovací údaje a pokaždé je zadávám..je to možná pro někoho otrava, nicmene za celou svou dobu jsem přišel jen o jeden "obchodní" ucet, tkay záleží co máš za hesla. 😉 Pokud bude někdo šikovnější se tam chtít dostat tak se tomu stejně moc neubranis..

To sú rady..... reálne ak chce bezpečie bez Google a iných špehovacích gigantov a zároveň mať silnú kontrolu nad zariadením, tak Apple tiež nie je vhodná voľba.... Žiaľ u mobilov neexistuje moc takéto vhodné riešenie, iba s obmedzeniami Librem 5 či PinePhones, je to stavané na Linuxu ale žiaľ ako to má minimálny podiel na trhu tak tých aplikácií nie je toľko k dispozícii, a sú tam ďalšie problémy s kompatibilitou. Dá sa to použiť, ale osobne by som si to ako fón na každodenné použitie nevedel predstaviť. Ubuntu Touch má tiež multi-user s izolovaným prostredím pre každý acc, ale tam je tá kompatibilita na tom ešte horšie.