Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Větráky na gpu se roztáčí náhodně

Dobrý den,
Chtěl bych se zeptat, proč se větráky na mé grafické kartě z ničeho nic na pár vteřin roztočí i při idle nebo sledování youtube či brouzdání po webu i když karta běží na nějakých 37°. Při roztočení vždy ydají takový chrastivý zvuk. Ve hrách je vše tak jak má, max jsem zatím viděl 78°. Díky.
EVGA rtx 2060
ryzen 5 3600

Takovej zvuk jako když to zachrastí o kabel. Znám. To.mi dělal a dělá i Asus a gigabyte 3060/ 3060ti nejspíš když dobíhá z nízkých otáček na nulu. Neudělá to vždy.
Nic nečisti, a hlavně nic nepřepastovávej.
To chvilkové zapnutí a roztočení je tak obvyklé.