Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podvoltovaná RX 6800 XT vs non-XT

Zdravím poradnu,

měl bych dotaz, mám slušnou nabídku na RX 6800 a RX 6800 XT, kartu budu podvoltovávat, má pak smysl investovat do výkonější/dražší varianty? Hardwarově má XT více jader a je to lepší silikon, otázka jestli na tom záleží když se se bude omezovat její výkon. Díky

V době sálových počítačů jsme snižovali nebo zvyšovali napětí a tím se opravovaly náhodné závady. Co mělo shořet, to shořelo. Ale voltovat jsme neuměli, jediné mne napadl Velký Vonta ze Stínadel. Dnešní mladí si vymýšlejí svoje komické termity. Ještě bych měl podohmovat a nadampérovat připojení baráku na volty, proudící kabelem pod chodníkem, třeba ušetřím.

Česky jsou zjevně obě možnosti, akorát výraz "podvoltování" jsou všechny výsledky na první straně google vyhledávače odkazy na snížení napětí v počítačích, kdežto u výrazu "snižování napětí" pouze jeden odkaz vede do kategorie hardwaru počítačů. Je teda zjevné, který termín se prosadil v oblasti PC.