Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade zostavy - náhrada RTX 3090 -> RTX 4090

i7 9700k 4,9ghz
Asus Rog Maximus XI Code
MSI Suprim RTX 3090 24GB Samsung 970 Pro 1TB
Seasonic Focus plus 750 gold
DDR4 32GB Kingston HyperX CL16 Predato
Noctua NH-U14S
Alienware 3821DW

Má zmysel investovať do tejto zostavy a kupovať tam RTX 4090 a nový zdroj ?
Niektorým z vás to bude pripadať zbytočne lebo mám rtx 3090 ale ten výkon išiel výrazne hore.

Změna předmětu, původně: Upgrade zostavy (host)

Já bych to nechal jak to je - slušná sestava.

Jinak chybí podstatné info - v jakém hraješ rozlišení, jaké hry, v čem ti nestačí výkon GPU, ...?
Jestli vyšší výkon potřebuješ a nemusíš řešit finance, tak si tu RTX 4090 kup. A k tomu zdroj...

mám 38" monitor a hrám v rozulíšeni 3840x1600... Hrávam Counter strike, World of Tanks, Forza horizon 5, GTA 5 Resident evil remastered , God of War a tak podobne...Striedam to.
Financie chvalabohu riešiť moc nemusím. Som na tom dobre. LEn som sa obával či nebudem strácať s tým starším procesorom na výkone ked tam prihodím novu GPU