Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Postačí výkon zdroje?

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli mi 500w zdroj utáhne procesor Intel core I7 11700kf a grafiku msi GeForce GTX 950 oc 2gb která je v základu s ramkamy 8gb. Upgraduji procesor z i3 a přijde mi zatím zbytečné kupovat nový zdroj pokud ho zatím nebudu potřebovat.

Možná ano a možná ne. To že máš 500W zdroj nic neznamená. Pokud máš kvalitní 500W zdroj, tak rozhodně nový procesor utáhne. Pokud máš nějaký "papírový" levný zdroj a ještě už máš po době životnosti (u levných zdrojů je životnost někdy jen okolo tří let), tak už to nemusí mít stabilní napětí a buď se to odpálí rovnou nebo u K procesoru se to odpálí při prvním taktování.