Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Náhrada za ASUS DUAL-GTX1060-O3G

Ahoj všem.
Poradte prosím jakou nejvýkonější grafickou kartou nahradit ASUS DUAL-GTX1060-O3G adekvátně k procesoru a zdroji.
Nebráním se přikoupit ještě 8GB RAMEK,budeli potřeba.Eizo Foris FS2434- Full HD 1920 x 1080.

Sestava
Intel Core i5-2500K, Cooler Master Hyper 212 Plus,MSI Z77A-G45,CRUCIAL 8GB (kit 2x 4GB) Ballistix Sport 1600MHz CL9,ASUS DUAL-GTX1060-O3G ,Crucial MX500 - 500GB,WD Caviar Blue 640GB,WD Caviar Blue 1TB,Asus Xonar DX/XD,ACCORD SW-1800W Dark Wood,SEASONIC S12II-520W 80PLUS BRONZE RETAIL

Změna kategorie, původně: PC sestavy (host)

Máš poměrně vyladěnou sestavu, škoda, že jsi svého času šetřil na grafice a nevzal se 6GB VRAM, dneska tě to holt omezuje. Zase ale, abys kvůli tomu grafiku povyšoval, to by bylo vyhazování peněz. To by mi už přišlo rozumnější udělat nějaký větší update.

Teda deska, procesor, paměť, grafika bude třeba všechno nové. Chladič procesoru už také nejspíš nevyužiješ a koupíš-li slušně vybavenou desku, je i zvukovka Xonar DX/XD zbytečností. Investice do M.2 NMVe SSD sice není nutná, ale zase by to přineslo něco navíc, ale HDD můžeš ponechat, pokud je teda nechceš využít jako externí disky a udělat čistě SSD tichou stanici. Mezi námi, když už v tom budeš, zvaž výměnu letitého zdroje, přeci jen má naběháno, ikdyž použitelný stále jistě bude.

Až se něco posere,tak už asi pořídím novej počítač.Ted mi jde jen o to zahrát si na lepší detaily třeba Horizont Zero nebo Hunt Showdown atd...Kartu bych pak přenda do nového socketu...

V podstatě cokoli, teoreticky by zdroj mohl přežít maximálně RTX 3070, i s tou máš TDP o 100W vyšší, ale s tvým procesorem se na TDP grafiky nikdy nevyškrábeš, takže by to běhat mohlo. Karta se každopádně bude těžce flákat.
Nečekej ale zázraky, nastavíš vyšší detaily ve hře a procesor to nerozdýchá a bude z toho slideshow. Jak je psáno výše, jedině tam, kde je potřeba víc videopaměti to pomůže načítání (doskakování) textur, jinak to nic moc nezlepší.

Kartu bych pak přendal do nového socketu

to je k ničemu, právě ta grafika je největší brzda ve hrách. ale tvůj procesor moc víc neuživí - z nových grafik tak leda rtx3050, což jsou vyhozené peníze.
výměna jednoho dílu ti nepomůže. v zimě tím ještě zatop a na jaře si kup něco normálního.

Sám jsem měl podobnou sestavu (s i7 2600k) do roku 2020. Ale moc sem nehrál.
Pokud budeš další rok upgradovat šel bych do 3060 / 3060 Ti. 3050 se vyhni není vhodná pro desku s pcie 2x. Navíc ten pokles výkonu proti 3060 je značný.
Pokud to s tím upgradem není tak jisté zvolil bych 1660 / 1660 super. Ještě připadá v úvahu 2060.

Ten základ (deska, procesor, ddr4 ramky) můžeš mít okolo 6tisíc a výš takže to zas není taková darda. A tu ddr3 už bych nekupoval.