Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Který z notebooku je kvalitnejší?

Zdravim, mam na vyber dva notebooky, jsou uz starsi, zadne herni dela, takze neplanuju na nich hrat cyberpunk a podobne veci... od toho mam PC.

Ktery z techto 2 notebooku je kvalitnejsi/vykonejsi? Premyslim do ktereho jit.

1. ASUS Republic of Gamers GL552VX

ctyrjádrový Intel Core i5 6300HQ Skylake 4 x 3.2 GHz
NVIDIA GeForce GTX 950M 2GB DDR5
8GB DDR4 ( druhý slot volný )
500GB 2.5 HDD 7200/ot.
Displej: 15.6" LED 1920x1080 antireflexní

nemam zkusenosti ani s lenovo ideapad, ani s asusem moc.

2. notebook. Lenovo IdeaPad Y700-15ISK

Intel Core i5 6300HQ... 8 GB operační paměti RAM DDR4, 500 GB HDD + 128 GB SSD diskem, grafickou kartu NVIDIA GeForce GTX 960M 2GB.

Dekuji.

porovnání těch dvou grafik si vygoogli sám, kolik % je rozdíl, samozřejmě výkonnější je: gtx960m. ale zase víc topí, kdoví co má za sebou a kdy to odejde.
lenovo má na systém sociální ssd, které se sice dá použít, ale pro děti a jejich hry je to malé. chce ho nahradit normálním 500gb-1tb, např mx500.

u toho Lenova sa to aspoň dá bezproblémovo vymeniť a je tam ešte ďalší kandidát na výmenu,ten 500GB HDD sa tiež dá vymeniť buď za väčší HDD,alebo SATA SSD,ten Asus má miesto-vrtanie na upevňovací stlpik priamo v zákl.doske len pre krátky 42mm m.2 SSD ,ten sa dá pomerne ťažšie zohnať,obvykle sa bežne predávajú len 80mm SSD disky....celkovo má Lenovo aj kvalitnejšiu konštrukciu,Asus dáva kvalitné materiály len na prémiovú ZEN-sériu,u ostatných len plastové recykláty....