Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno ssd m.2 do notebooku

Ahoj, mam obyc. notebook z Ciny s volnym slotem m.2.
dokumentaci jsem uz bohuzel i s krabici vyhodil a jsem ted trochu bezradnej pri vyberu disku. Na strankach pisou, ze podporuje M.2 SATA. Jsem ale zmatenej z toho, ze fyzicky slot vypada jako M key. Chtel bych si koupit 2TB disk a s ohledem na cenu a dostupnost bych rad zvolil NVMe.

Pokud notebook umi pouze SATA, riskuju neco vlozenim disku NVMe? (Nejde mi o rychlostni potencial NVMe, ale jen o kapacitu.)

Mam nainstalovane Win10 home. Je mozne tam zjistit jestli notebook umi i NVMe?

https://www.chuwi.com/product/items/Chuwi-GemiBook.html

sata m.2 se dělají i se 2 zářezy. používá se to v deskách, které umí detekovat oba druhy m.2
na obrázku je oem nvme disk (pcie režim, key m).
takže na hodně procent můžeš vzít vysněný nvme.

kupuješ ntb pro 2tb disk s celeronem/atomem? neobvyklá kombinace, snad víš, co od toho čekáš..

Uncompromised Mobile Performance
Maximize your efficiency with an Intel Celeron J4125 processor

NB uz mam asi rok, CPU je sice omezujici, ale na web, Thunderbird a KODI to je v konfiguraci s 12GB RAM stacak.
2TB jsem zvazoval stejne jen docasne s pozdejsim presunem do stolniho PC, kde ovsem sata moc nedava smysl.
Takze vyreseno objednavkou 1TB sata na stalo do Chuwi a do PC pak dokoupim 2TB nvme.

Pro výrobce je levnější přivést sata z čipsetu na jiný konektor než sběrnici pcie. A také každý čipset nemá ty 4 pcie volné, zvlášť ty notebookové.
Takže si myslím to bude m2 se signály sata když se výrobce nechlubí m2.nvme.

Co tak vzít pouzdro do usb3 a disk do něj ? https://www.alza.cz/axagon-eem2-gto-m-2-nvme-thin-oval-box-superspeed-usb-c-10-gbps-black-d6803545.htm
Já sem s tím pouzdrem spokojený.

https://forum.chuwi.com/t/gemibook-with-nvme-drives/15263