Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem počítač na RDP

zdravím,

chci pořídit "nový" počítač, který bude hlavně pro připojení k RDP W10 (použití hobby, = ne 8 hod denně)

funkce

1) připojení přes VPN k RDP Win10, aby byla funkční schránka, tisk na lokální tiskárně z aplikace v RDP

2) lokálně jakýkoliv prohlížeč na běžné procházení webu a o2 TV (video + zvuk)

napadá mě řešení:

a) koupit nějaké starší zařízení, např https://www.incomputer.cz/lenovo-thinkcentre-m92-tiny/?gclid=Cj0KCQiA14WdBhD8ARIsANao07g5Z6tlh42OAjx2QoKvqIPyFNKZ1bpwe7hLUzXtYT2_mf8zerhscEEaApYtEALw_wcB

b) raspberry pi 4b + 4gb, lubuntu, remmina (raspberry mám)

SSD disk mám, monitor mám, cenu nákupu max cca 3000,-
Životnost mi stačí tak 2 roky, jedná se mi hlavně o "bezúdržbový" provoz, ať tam nemusím pořád něco nastavovat
díky

Nesuhlasim, i5 6500 je vykonejsia ako tento tvoj Intel nehovoriac o cene.
https://www.alza.sk/intel-nuc-11-essentials-kit-nuc11atkpe-d7101243.htm
Essentials stoji na Alze 190 a nie je tam ram a OS, takze ak zapocitanem cenu ram a os sme na sume cez 300 eur (bez dph).
Toto som predaval par dni dozadu.
Lenovo ThinkCentre M900 SFF; Core i5 6500 3.2GHz/8GB RAM/256GB SSD, DVD-RW/Intel HD Graphics/Win 10 Pro 64-bit

Cena 219 eur bez dph.