Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr SSD do staršího PC

Ahoj, prosím o rady s výběrem SSD, 2,5", 512 GB a vysvětlení problematiky parametrů. Mám to do staršího desktop Lenovo PC. Takže náhrada za HDD 3,5". Co všechno budu potřebovat pro přechod z 3,5" na 2,5"? Kabely zůstanou stejné?
Zatím jsem s ohledem na omezené peníze vybrala dva SSD a nevím který z nich vzít. Na C: disku budu mít operační systém Windows 10, na D: budou data, na E: zálohy operačního systému (i z dalších dvou PC). Zálohy ukládám mezi různými disky pro případ, že by některý odešel. Děkuji.

Verbatim Vi550 S3 512GB, SATA, 49352
https://pevne-disky.heureka.cz/verbatim-vi550-s3-512gb-sata-49352/#prehled/?sort-filter=price_asc
cena 800 Kč

Apacer AS350 512GB, 2,5", SATAIII, 95.DB2E0.P100C
https://pevne-disky.heureka.cz/apacer-as350-512gb-2_5-sataiii-95-db2e0-p100c/#prehled/?sort-filter=price_asc
cena 1000 Kč

Děkuji oběma. Co udává velkou rozdílnost TBW? Všimla jsem si rozdílu záruk 3 a 5 let. Disk bude skoro celý zaplněný. Dost poslouchám hudbu, tak jí mám hodně. Nebudu mít časté přesuny velkých objemů dat. PC běží 8 h. denně. Přístup na internet, do pošty, weby. Žádné velké zatížní PC. Je to asi na úrovni kancelářského PC.

a) SSD by nemělo být skoro zaplněné (max. 1/3 až 1/2).
b) muzika nepatří na SSD, pokud jsou tam i HDD (nicméně 20-30 GB nehraje roli).
c) na systém + programy stačí 128, 256 je rezerva, která přidá TBW a 512 je vpodstatě zbytečné.
d) o hrách nebyla řeč.