Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jake nejlepsi ramky pro notebook?

dobry den, jake nejsilnejsi ramky mohu mit v notebooku a jake by jste mi dporucili? aktualne podle pc benchmark testu jsou moje ramky "very poor" a maji 17% hodnoceni a jsou spatne udajne, doporucite mi nejake? (aktualne mam 8gb)

Asus gl552vx

dekujii

máš notebuk z r.2016, na dnešní dobu s podprůměrným procesorem, už v době koupě se senilní grafikou a naprosto zoufalým mechanickým diskem - a tebe nejvíc ze všeho zajímá ramka? si děláš prdel?
vzhledem k zastaralosti tvého hw nehraješ žádné aaa hry. v tom případě i ty ramky (na dnes spíš kancelářské velikosti) mohou stačit.

když se chceš bavit o ram a možné náhradě, potřebuješ vědět přesně co tam máš teď, kolik slotů je obsazeno a kolik je k dispozici celkem.
vhodný diagnostický program je: cpu-z ... obecná záložka "memory" a hlavně "spd", kde uvidíš výpis po jednotlivých slotech.
jiná možnost je otevřít zespodu notebuk co máš před sebou a podívat se sám.
např. kdyby byl osazený 1 slot a druhý byl volný, je nejlepší dokoupit stejný typ v bazaru.

s procesorem neuděláš nic. teoreticky se dají na netu koupit cpu ve vhodné patici, ale k nakrmení té grafiky to bohatě stačí, lepším si stejně nepomůžeš.

s grafikou neuděláš vůbec nic, nevyměníš ji.

disk: jestli je tam stále původní mechanická obluda, odinstaluj odpad, zakaž nebo odinstaluj všechny tuniče a čističe, pokud máš doinstalovaný vlastní antivir vykopej ho taky -> a hlavně pak ten hdd naklonuj na normální ssd. podstatně si pomůžeš v odezvě systému. (poslední kus, dobrá cena, dám ti čas do pátku: jestli ho nekoupíš, objednám si ho já)