Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunkční internet na novém počítači

Dobrý den, pořídil jsem tento nový počítač:
https://www.czc.cz/hal3000-mcr-finale-2-pro-cerna_2/358197/produkt?gclid=Cj0KCQiAkMGcBhCSARIsAIW6d0CtYVgQcqgBAYC0aY9_7g4uo7KqBhMWlNvy1Y5Bt4npAUntkTn8XwUaAg2XEALw_wcB

Problém je se síťovým připojením, když zapojím ten bílý síťový kabel, píše mi to, že Ethernet nefunguje. Když jsem spustil diagnostiku, napsalo to problém, že kabel je špatně připojený nebo poškozený.
Zkoušel jsem připojit kabel taky do jiného zařízení (svého notebooku) a tam se tam normálně připojil a internet fungoval přes ten kabel.

Máte prosím někdo nějaké řešení, jak zprovoznit internet na tom novém počítači nebo v čem by mohla být chyba?

Děkuji všem za odpovědi.

Nenapsal jsi, jak máš síť nastavenou a k jakému zařízení se připojuješ?

Porovnej výpis příkazu ipconfig /all na PC a notebooku.

Pro jistotu taky zkontroluj, jestli je síťový adapter správně nainstalovaný ve Správci zařízení.

Na počítači:
Microsoft Windows [Version 10.0.22621.1]
(c) Microsoft Corporation. Všechna práva vyhrazena.

C:\Users\cusko>ipconfig /all

Windows IP Configuration

Host Name . . . . . . . . . . . . : Kuba
Primary Dns Suffix . . . . . . . :
Node Type . . . . . . . . . . . . : Hybrid
IP Routing Enabled. . . . . . . . : No
WINS Proxy Enabled. . . . . . . . : No

Ethernet adapter Ethernet:

Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Realtek Gaming GbE Family Controller
Physical Address. . . . . . . . . : D8-5E-D3-F8-54-C7
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes
Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::b4fd:b746:432c:8291%15(Preferred)
Autoconfiguration IPv4 Address. . : 169.254.130.145(Preferred)
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.0.0
Default Gateway . . . . . . . . . :
DHCPv6 IAID . . . . . . . . . . . : 198729427
DHCPv6 Client DUID. . . . . . . . : 00-01-00-01-2B-2D-22-52-D8-5E-D3-F8-54-C7
DNS Servers . . . . . . . . . . . : fec0:0:0:ffff::1%1
fec0:0:0:ffff::2%1
fec0:0:0:ffff::3%1
NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : Enabled

C:\Users\cusko>