Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Procesor k zakladni desce

Dobry den, chtel bych se zeptat a poradit s kompatibilitou k starsi zakladni desce GA-P55A-UD3L. Mam na ni procesor Intel(R) Core(TM) i3 CPU 550 @ 3.20GHz. Chtel bych se zeptat jaky upgrade je schopna tahle zakladni deska utahnout a jaky herni procesor by jste mi doporucili aby to byl nejaky vyrazny upgrade. tady jsem nasel https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-P55A-UD3-rev-20#ov ,ze zvladne i procesory i7 s LGA 1156 socketem. Ale v Tsbohemia mi rekli ze na tuto zakladni desku zadny procesor neprodavaji. Je mozne jeste nejak vyrazen upgradnout procesor nebo je potreba se uz poohlednout po nove zakladni desce ? dekuji za odpoved

Intel to průměrně sekal co rok to nová deska a procesory do ní. Tak se nedivím že po 13ti letech v tsb nemají procesor.
Sehnal bys ho asi na bazoši.
Ale vykvákni se na to.
Takový low endovy 12100 je raketa proti tomu co může jet v té desce.ja bych šel hned do sestijadra.
Podíval bych se po vánocích na bazoš, kupovat CPU bez nožiček (s ploskamw) je relativně bez rizika.

No samozřejmě. Ale to je mu jasný po návštěvě tsb.
Takže použity procesor
Intel Core i5 11400F
https://pc.bazos.cz/inzerat/162309787/intel-core-i5-11400f.php
Levná deska b660 https://m.alza.cz/asus-tuf-gaming-b560m-plus-wifi-d6376881.htm
Je v akci jinak nejlevnější 2500

Rámky 16g ddr3200 1400kc

Tož teď na zimu se to hodí :-) Ta necelá dvojka mně nepřijde tak moc, ale byla by to poslední "investice" do toho PC. Jenže když se tak ptá, tak začínám mít strach, jestli bude tazatel schopný ten procesor vůbec vyměnit, pokud teda nějaký vezme. Navíc bude potřebovat pastu, protože myslím, že se mu doma jen tak neválí. Za mě nevím, je to fakt na něm...

Zdravim dekuju za rady. V tehle vecech nejsem uplny expert. Procesor bych nejspis vymenit ale zvladl a pastu bych pripadne koupil. Jsem prilezitosti hrac kdy si zahraju lolko nebo wowko , kde by se mi silnejsi procesor hodil a nechce se mi uplne investovat kvuli tomu do celeho noveho PC.

Cena toho procesoru /1700-2000/ je strašná to bych nedal ani za prase. U Karla asi něco fetujou když procesor mnohem jinde (amd 3600x) se prodává i za 2500 tak na 12let starou svini dají cenu 3k. NU cenu dát můžou, když se najde blbec co to za ty prachy koupí...

Než bych dal 2tácy za starou ludru šáhnu radši hlouběji. Vem v potaz že deska už má svoje odsloužený. A jak zdechne máš podle všeho smůlu.

Nejlevnější minimum
i7 10100
https://www.alza.cz/intel-core-i3-10100f-d6166715.htm?o=7 1800kč
MSI B560M PRO-VDH
https://www.alza.cz/msi-b560m-pro-vdh-d6472629.htm 2600kč
G.SKILL 16GB KIT DDR4 3200MHz CL16 1200kč
https://www.alza.cz/g-skill-16gb-kit-ddr4-3200mhz-cl16-gaming-series-aegis-d5683232.htm
= 5600Kč. Nové, 3roky záruka, vyšší výkon, PCIE 4 na desce (současná tvoje grafika umí jen 3).

Ale rozmysli se jestli chceš minimum nebo to radši posuneš k tomu 6tijádru. 10400 je na bazosi za 2200, 11400 potom za 2500.

Já měl do roku 2020 i7-2600K ale moc sem nehrál. Po deseti letech jsem to vyměnil a rozdíl jako prase.

Však tu grafiku můžeš dát i do stávajícího PC. Že by to byla zrovna herní grafika se říct nedá. Zahrát si na tom ale zahraješ. Proč tam tu grafiku nedáš k tomu co máš teď?
Aha, asi jsem to špatně pochopil a tu grafiku už tam asi máš. V tom případě bych se zaměřil na koupi výkonnější grafiky.