Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Slúchadla na cvičenie do 200€

Zdravím,

Poradí niekto slúchadla s dobrým zvukom? Chcem čisto len na bike a cvičenie. Mali by byt bezdrôtové do uši. Cena do 200€.

Vopred ďakujem za radu

Změna předmětu, původně: Slúchadla (host)

Co se týká bezdrátu, respektive Bluetooth, tak kvalita zvuku závisí na použitém kodeku. Například Sony má špičkový kodek LDAC, který musí podporovat telefon (zařízení) i sluchátka. Většina telefonů mimo Sony a některých dalších prémiových telefonů nepodporují LDAC.

Na jiných telefonech a sluchátkách je aptX kodek, který je také dost kvalitní, ale naprostá špička je aptX HD. Hlavně pozor, že kodek musí podporovat sluchátka i zařízení.

Jak to je přesně na Applu teď zpaměti nevim, ale je to tam podobné, ale zase jejich jiný kodek.

---

Pokud jde o špunty nebo pecky, tak z principu (fyziky) to nikdy nebude mít studiovou kvalitu, ale rozdíly tu jsou. U tazatele bych se zaměřil i na vodě odolnost a na odolnost proti potu. Zvláště pot je pro mnohá sluchátka konečná. Sám neznám nic, co by splňovalo všechny požadavky tazatele včetně odolnosti proti potu.

No ale jinak platí co jsem napsal ne. Prostě když ven tak Koss porta pro + kvalitní přehrávač a wav hudba. Nic lepšího (na co bych měl) neznám.

No pořád to není ono třeba ten LDAC má jenom 990kb/s a přitom cd systém má 1.5Mb/s to je přece víc ne. Teda není to 24/96, ale i tak to hraje lépe..

Srovnáváš bitrate komprimovaného a nekomprimovaného audia?

aptx HD umí to samé (rozdíl neuslyší 97% populace) i se ztrátovou kompresí 576kb/s.

Koss Porta Pro mají nějakou ochranu proti potu? (Záleží od člověka, ale třeba já časem zlikviduju potem všechny sluchátka.)

-----
Sám používám JLab JBuds Air Sport True Wireless, ale rozhodně nedoporučuju, sice zvuk lepší než na předchozích naprosto tragických a předražených MEE Audio, které u nás propaguje firma Muziker (dobrý kreténi) a kterým bych dal zvukově podtrženou pětku. Těm od JLab bych dal tak za tři, prostě se to dá při běhu kousnout a především zatím drží a pot jim neublížil. Ono kdykoli jsem měl možnost si poslechnout cokoli od JLab, tak to byl průměr, takže když vezmu v potaz to, že jsou to první sluchátka, která při běhu drží v uších, tak koupě nelituju.

Údajně nejlepší sluchátka do uší o třídu nad ostatníma jsou Sony WF-1000XM4, osobně ale mimo můj záběr, ani ne tak kvůli ceně, ale nechci řešit mobil s LDAC, který nemám a do budoucna by mě to omezovalo. LDAC také není podporován na PC!

je to síce súčasť android open source,ale implementácia nieje povinná a zároveň závislá aj na podpore bluez-alsa,ten má hw podporu zatial len v sony zariadeniach a v čipoch hisilicon od huawei,takže nejaké bežné rozšírenie free implementácie ldac je zatial velmi vzácne,navyše free je len decoder,encoder je spoplatnený a viazaný na licencie od sony.....preto možno je viac rozšírený sig sbc kodek alias jeho qualcomm verzia aptx/aptx-hd......