Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC - ko?!

Zdravím, dnes jsem normálně fungoval na PC hrál jsem hru, s tím ze jsem po chvíli hru vypnul šel na jinou hru, mnohem min náročnou MMO a PC z ničeho nic začal zpomalovat otáčky u vodního chlazení ( přímo ten ventilátor už nějakou dobu dělal takový divny zvuky ) začlo se z toho trošku kouřit a PC se vypnul, když jsem PC vyčistil vzduchem a zapnul zadni tlačítko z polohy off na on, PC nesviti ( vodní chlazení NXGT stále svítí, když zkusím zapnout ventilátor udělá půl otáčky a nic se neděje.. tak už na to radši nesahám a ptám se tady, je možný že odešel pouze vodník a díky tomu se PC nespusti ? Nebo muže být komp trvale poškozen ? Díky za rady po svátcích to hazim do servisu. Dik.
Luke

Podle mě to bude jen chyba chlazení. Při určité teplotě procesoru se PC vypne, aby právě zabránil poškození procesoru, tady bych strach neměl.
Je dost možné, že se jen uvolnil chladič nebo "vodník" správně nefunguje nebo nedoléhá celou plochou. Zkus původní chladič, jestli to pojede. Teplovodivou pastu snad máš...
Edit: No asi grafika K.O. Vytáhni tu dedikovanou a přepoj to na integrovanou, pokud máš. Právě proto je dobré při založení dotazu uvést celou konfiguraci PC.

Ty jo, to má být nějaký doklad? Promiň, ale musím se zasmát :-D Jediné, co je tam popsané je typ skříně, procesoru a SSD. Ty další položky, těch 13 jsou úplně směšné.
Nevím, od koho jsi to kupoval, ale vrať mu to nebo omlať o hlavu už jen kvůli popisu toho PC. Já bych to řešil ještě jiným způsobem, ale jsou svátky...

to bylo koupené před těmi 6 lety, nebo je to krám seskládaný z bazarových dílů (cpu intel 6.generace z r.2015)?
v tom mohlo odejít cokoliv, u krámu ze starších dílů od garážníka se nedá věřit ničemu.

lehce se začne kouřit z grafické karty

je velká šance že procesor obsahuje integrovanou grafiku. jak ti psali, vyndání grafiky by mohlo ověřit, že zbytek jede.

podezřelý je i ten noname zdroj. asi bych voltmetrem zkontroloval, že při zatížení je na něm napětí v mezích.