Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Android tv box - žiadny signál

Dobrý deň, kúpil som si Android tv box Homatics box R 4K. Po pripojení k televízoru mi na tv svieti "žiadny signál". Moja tv nepodporuje 4K rozlíšenie a dočítal som sa že môže byť problém v tom že ten box je akoby prednastavený na 4K a treba v ňom prepnúť rozlíšenie na také ktoré tv podporuje, skúsil som ho zapojiť u priateľky do tv, tá je 4K ale tak isto píše "žiadny signál". Box je pritom zapnutý, dá sa s priloženym diaľkovým ovládačom vypnúť a zapnúť. Máte prosím vás s týmto niekto skúsenosti?

Ten kábel nikde inde ani nezapájaj. Môže mať poškodené piny a je šanca že poškodíš nejaký HDMI konektor. Skôr ale je niekde prelomený kontakt... Takže vyhoď a kúp nový. Môžem odporučiť tento: https://www.alza.sk/vention-hdmi-2-1-cable-8k-1m-black-metal-type-d5858306.htm je to HDMI2.1 čiže zvládne všetko čo dnes chceš a zároveň je dosť ohybný nie ako iné HDMI 2.1 ktoré sú ako ťažné lano ktorým môžeš ťahať auto. Možno si povieš že nepodstatná blbosť ale ver tomu že tie HDMI "struny" môžu za určitých podmienok zalomiť HDMI konektor. Stalo sa mi to 2x a odvtedy používam káble ktoré sú takéto ohybnejšie ako tento.