Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem s kopirovanim a formatovanim USB kluca

Zdravim,

kupil som si novy USB kluc, konkretne 128GB Kingston USB 3.2 (gen 1) DT Exodia M
https://www.alza.sk/kingston-datatraveler-exodia-m-128-gb-cierno-cervena-d7135874.htm?o=1#discussionPosts

prvy den som ho naformatoval na format NTFS, normalne som na USBcko nakopiroval videa a vsetko fungovalo. Po tyzdni som isiel znovu kopirovat a vyhadzuje mi chybu:
Chyba do suboru/priecinku nie je mozne zapisovat, odstrante ochranu proti zapisovaniu.
USB kluc som nesifroval, ani nema fyzicky prepinatelnu ochranu proti zapisovaniu, ani som nic take nenastavoval. Ked chcem dat formatovat na exFAT, vyhodi chybu: disk je chraneny proti zapisu.
Co sa s tym da robit? Moze byt, ze sa tak rychlo pokazil, alebo som prehliadol nieco?
Vopred dakujem za rady.

řešení: naučit se odpojovat usb disk.
viníkem je disková cache ve windows + lživé hlášky windows + uživatel, co na to nebere ohled.
ale problém je to u tv, které umí zapisovat na usb a taky můžou být místem poškození flashky. tam bývá možnost odpojení schovaná až kdesi v menu.