Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Záplaty na 4 roky (aktualizace) u nového telefonu Samsung, model 2021

Dobrý den, prosím vás bratr chce koupit nový Samsung Galaxy A52 s 5G, což je rok starý model (uvedení 2021).
Údajně má být k telefonu 4 roky záplat (aktualizací).
A zajímá nás jestli tyto 4 roky běží od zakoupení telefonu (jeho spuštění do užívání) nebo se jedná o poproru, která začala ve chvíli uvedení na trh?
Děkuji
Petr

Možná by bylo lepší koupit mobil, který nebude potřebovat tolik záplat. :-D