Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Porušen soubor WINDOWS\SYSTEM32\CONFIG\SYSTEM

Zdravím,

prosím poraďte, zasekl se mi notebook, takže nezbylo než vyndat baterii, ale poté již OS nenajel, jen se na černém displeji ukazuje hláška:

"Windows nelze spustit, následující soubor byl porušen nebo nebyl nalezen:
WINDOWS\SYSTEM32\CONFIG/SYSTEM
Můžete zkusit opravu vložením originálního CD a stiskem klávesy R."

Problém je že žádné takové CD neexistuje, instalační OS je někde na HDD. Když byl u nás minule opravář, tak si s tim taky nevěděl rady a musel volat prodejci kde že je OS, že není na CD a pak to přeinstaloval nějak z toho HDD.

Co teď s tím? Mám přístup k jinému PC, mám nějak vyrobit záchranné CD? Obávám se že to nebude fungovat když to nebude originál CD.

Děkuji za radu. ;-)

P.S: Mám OS Windows Home Edition (orig.samolepka s ochr.proužkem je nalepena zespoda na notebooku).
Notebook je starší ACER TravelMate 2310.

Změna předmětu, původně: CONFIG.SYS porušen (host)

Bez instalacniho CD (nemusi to byt primo tva edice) se nepohnes.
Potrebujes se dostat do recovery console

Jde o to, ze nebyl porusen soubor config.sys (jak pises v titulku), ale soubor SYSTEM - systemova cast registru

Tady mas navod:
cs

Budes obnovovat pouze soubor SYSTEM, ne ostatni casti registru!!!