Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Neběžící Windows Update na Win8.1

Po půl roce jsem si pustil záložní počítač a zjistil jsem, že Windows Update nepracuje. (Chci aktualizovat než skončí podpora W8.1) (Zcela legální kopie)
Viz
[96344-screenshot-529-png]
Po kliknutí na Check for updates, hlásí "Windows Update can't check for updates because the service is not running. You may need to restart your PC."
Zkusil jsem restat PC nepomohlo.
Hledal jsem návod na nápravu a následoval jsem dva video tutorialy, ovšem ani jeden nepomohl.

Windows Update cannot currently check for updates because the service is not running FIX
https://www.youtube.com/watch?v=lcia6NAeDVI

Windows update cannot currently check for updates - Fix
https://www.youtube.com/watch?v=8o9fA5Z1oqY

Přikládám další screeny kde jsem se zasekl.
V tutoriálech šlo restartovat služby Windows Update. Narozdíl od mé situace (možnosti Start/Stop/Pause/... neaktivní)
[96345-screenshot-523-png]
Postup přes příklazový řádek skončil tady:
[96346-screenshot-524-png]

Prosím o radu co lze dál zkusit. Děkuji

jedna technická: aktualizace pro w8.1 nejspíš zapínáš zbytečně, protože už asi 2 roky nic security zajímavého nevyšlo.
naposled snad změna digi podpisu souborů, a potom zranitelnost smbv1, obojí zhruba z 2019.

je jen tupostí m$, že neumožní instalace pouze "critical security", zbylý nekompatibilní odpad ať si nechá.

aspoň si pak ten vytuněný systém zazálohuj do image.