Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Doporučíte použitelný repas? (DELL /lenovo) NTB

Doporučíte použitelný repas? (DELL /lenovo) NTB

Ahoj,
shanim pro ženu notebook na běžnou kancelářskou práci a internet. Asi z bazaru bude lepší. DIsky a ramky si jsem schoipen rozšířit sám. Tak nějak si nejsem jistej, jestli stačí z levnapc.cz sáhnout po nějakých kouskách za 6-8 tis. nebo mířit někam vejš na silnější procesory.

Má někdo zkušenost?

Děkuji za náměty

ja osobne by som na notebooku nešetril ak má byť pre ženu a využívany na dlhú dobu. LEbo potom sa ho tažko budete zbavovať. Ak do toho dáš aspoň 700 eur tak za tú cenu sa dá zohnať kvalitny notebook s rozšíritelnou ramkou a integrovanou grafikou.
Či tam chce mať tvoja žena aj kvalitný rýchli M2 disk musíš už vedieť ty.

od té doby, co není nutné kupovat ntb s degenerovanými 2jádrovými cpu intel s nízkým výkonem, se dá i z běžného krámu přehrabovat mezi lowendy.
filtrem je cena: všechno pod 10t. je odpad - atomy místo procesoru, nebo ubohá 2jádra, některé neprodejné šmejdy jsou ještě předloňské modely s bt4.

minimum: čtyřjádro i5, 8 GB RAM, 500 GB SSD, stačí integrovaná grafika

těsně nad 10t začínají ntb bez windows - to ale není vhodné pro laiky, kteří si myslí, že ovladače se nainstalují samy.
https://www.suntech.cz/produkt/599625-hp-15s-fq2056nc-natural-silver/
klasika je nerozšiřitelná paměť připájená na základní desku.

normální notebuk bez instalace:
na kancelářskou práci předpokládám numerickou klávesnici a díky tomu 15" úhlopříčku.
takže 14" nebrat: https://www.suntech.cz/produkt/588088-asus-x415ea-sedy/ - jedině v případě, že bude často přenášen a uživatel preferuje váhu/rozměr.
za 11t. je první papírově vyhovující: https://www.suntech.cz/produkt/588090-hp-250-g8-cerny/

repasy využívám rád jako kancelářské pc, ale spíš jejich minipc a tomu 24" monitor.
nabídka repasovaných ntb pod 8t. nemá smysl, jen krámy s 2jádrovými cpu - to na nenažraný os s antivirem, officem, web prohlížečem a nedejbill s teamsem dávno nestačí.