Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Photoshop odkládací disk

Ještě bych potřeboval poradit, jak je to s odkládacim diskem pro Photoshop? Jako hlavní mám v PC rychlý m2 SSD disk s kapacitou 500GB, na kterém mám nainstalovaný operační systém WIN 11 a Photoshop. Někde jsem četl, že odkládací soubor může být na disku co Photoshop, ale neměl by být na stejném, co používá operační systém. Stejně tak soubor, se kterým pracuji, většinou *.psd by neměl být na stejném disku, kde je odkládací soubor. Ale to by člověk musel mít X disků... Jak to tedy je? Teď budu ještě porizovat 2 TB SSD SATA 3 místo klasického pevného disku, co jsem měl. Tak bych potřeboval vědět, co kam umístit. Kde mít systém, Photoshop, odkládací disk a soubor se kterým pracují. Potřebuji, aby byl Photoshop co nejvýkonnější a nic ho nebrzdilo. Pracuji s fotkami s velkým rozlišením a velkym množstvím vrstev. Díky.

Platilo, že z důvodu rychlosti načítání mít mezipaměť Photoshopu na jiném fyzickém disku než je OS. Ale mluvíme o dobách HDD. Dnes je situace odlišná a rychlé NVMe SSD je ten poslední (ne)problém Photoshopu. :-)

Takže jsi si to nakonec pohnojil sám koupí QLC pomalého SSD, který těch udávaných rychlostí dosáhne jen v optimu, které se ovšem v reálném provozu konat nebude. Měl jsi vzít TLC disk, který má rychlosti vyšší a navíc se jim dokáže i přiblížit.
Například:

https://www.alza.cz/crucial-mx500-2tb-ssd-d5244244.htm

Ano, je to dražší, jenže buď řešíš rychlost nebo cenu!

To tě vážně nenapadlo že když ten disk stojí o třetinu míň než všechny ostatní že je to šhit ? Parametr TBW znamená kolik to zvládne zapsat dat přepisů - po přepočtu 700/2 = 350 je hodně nízké číslo (odpovídající QLC šhitům)

Já bych to ani nevybaloval z obalu a poslal zpátky.

Kdybych měl tento počítač (a v pc jen grafiku, spodní dlouhé pcie volné) koupil bych https://www.czc.cz/axagon-pcem2-n/271425/produkt?gclid=EAIaIQobChMIzafOp-a2_AIVh_h3Ch3qAQQbEAQYASABEgJZmvD_BwE
k tomu nvme disk. Pokud bych se díval v czc tak by to asi vyhrál https://www.czc.cz/kingston-ssd-kc3000-m-2-2tb/331697/produkt i když ten co se týče rychlosti aktuálně nedokážeš využít tak ty cenově pod tím nemají dram cache /možná sem něco přehlédl/.

Redukci jsem měl i v počítači s i7 2600k z roku 2011. Možná z toho nebude umět počítač bootovat ale na data by to jet mělo.