Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Otevření PDF bez ukládání, Mozilla

Dobrý den, delší dobu se trápím v Mozille s otevíráním pdf, předtím se zobrazila nabídka a pokud jsem vybral otevřít, soubor se otevřel a nic víc. Dnes se soubor sice otevře, ale rovnou se i ukládá, což nechci. Dá se někde nastavit, aby se soubor jenom otevřel a neukládal? Děkuji.
PS: v nastavení jsem byl.
Add 2, V Chrome jde jen uložit, nebo otevřít v Chrome, což mě také vadí, rád bych přímé otevírání v Adobe, nebo volba uložit.

Řešení:

Já měl v minulosti vždy nastaveno si vybrat, jednou to chci uložit, jindy otevřít a pokud uložit, mám předvolenou plochu. To samé u různých dokumentů, obrázky... V minulosti jsem na rozcestníku vybral buď uložit, nebo otevřít, ale teď při otevírání to také uloží na ploše. Dřív to byl možná nějaký temp, který se jednou za čas smazal, ale teď jak nastavit, aby se při otevírání dokument, cokoliv, neukládalo na ploše, ale v tempu a přitom bych měl zachovanou možnost ukládat na plochu. Takhle to asi před časem bylo.

Tohle nastavení se jeví jako dobrá volba, děkuji. Teď to funguje tak, že se otevře volba, uložit, nebo otevřít. Uložit je jasný a otevřít se otevře, ale na ploše mě to nedělá bordel. A jestli se to ukládá v temtu, neřeším. Velmi děkuji.