Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Málo místa na disku

Pěkný den,
mám notebook Dell RAM 8Gb, 64bit OP, Intel Core i7-4510U CPU 2.00 GHz 2.60GHz s widows 10 home. Velikost disku 220 Gb . V notebooku nemám žádné fotky, videa, hudbu, hry, zbytečné aplikace. Už nevím co mám smazat. Mám pouze 4Gb volného místa. Na úložišti mi to ukazuje že 133 Gb je v ostatních a v Apps & Features 37 Gb - pokud to rozkliknu tak mi to ukazuje NVIDIA 728Mb a Drivers 462Mb, Apps 10Mb pak už to jsou Kb. Moc tomu nerozumím, protože součet mi nějak nesedí. Proč je to 123Gb když to ukazuje daleko méně v rozpisu. Zkoušel jsem čištění disku, smazal jsem stažené, koš, vše co šlo, ale prostě najednou není místo, pouze 2GB. Posílám printscreen z diskanalyzeru. Děkuju moc

Řešení:

Nemáš tam náhodou Dell Backup and Recovery? Po jeho odinstalování by se ti to mělo dost uvolnit.
Ale rozhodnutí, jeslti to potřebuješ, je na tobě.

Odinstaloval jsem backup recovery a mám 136Gb volného místa. Tak už to běží vše. Díky

Spustil jsi ten program jako Administrátor? Jenom s uživatelskými právy nemáš do spousty složek přístup, proto se ani nezapočítá jejich velikost.
Koukám, že ti tam spoustu místa zabírá nějaký Backup. Vážně ho tam musíš mít? Zálohy by měly být pokud možno jinde a ne na tom samém stroji.

Měl bys pokračovat v původním dotazu, ne zakládat nový ...

Nicméně, pokud některý ten Backup potřebuješ, zkopíruj si ho někam a celou složku System recovery smaž. Někdo to tam nějak blbě nakonfiguroval, nebyls to ty ???

Poprvé vidím system recovery na C: (systémovém disku). Obvykle pro to je vyhrazený další (skrytý) oddíl

Jinak ti na ten disk probíhá zálohování (Backup). To taky netuším, jak se ti podařílo zálohovat na C: na ten samý disk.
Ty zálohy opravdu používáš? Pokud ne, pak je vypni.