Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Herne Pc +-2000eur

Zdravím chcel by som zloziť nieake Pc určene predovšetkým na hranie hier v 1440p možno aj v 4k.
Som v tom začiatočník tak si rad nechám poradiť . Cenovo by to mohlo byt okolo 2000eur ale nebránim sa aj keď bude trosku lacnejšie :-) .
Tu mam zoznam co som len tak zložil vôbec netuším ci je to dobrý vyber . https://de.pcpartpicker.com/list/
Ďakujem za postrehy a rady :-)

Pokud levněji, tak pořád se dá postavit výkonné PC na starší AM4 platformě. Něco vzít okolo procesoru 5800X3D.

Co se týká tvého návrhu, tak DDR5-5200 CL36 je z hlediska výkonového posunu absolutně o ničem. DDR4-3600 CL16 máš cca stejný výkon. Jestlito má být k něčemu ta nová platforma, tak ber minimálně DDR5-6000 CL36.
Grafika MSI Ventus, to není žádný zázrak. Od MSI volit jiný model nebo kouknout po jiných výrobcích grafik.

Návrhů na AM5 tu moc není. Určitě považuji za lepší, když si tazatel něco zkusí sám a případně ho mohu zkorigovat, než když sám nic a jen čeká až mu to někdo naservíruje přímo pod nos, odkaz si opravil v dalším komentu.