Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chyba RAM

Dobrý den,
koupil jsem si základni desku Asus b250f gaming, vše vypadá v pořádku (žádné známky poníčení).
Koupil jsem si do ní nové Patriot signature premium 2x8gb.
Při zapnutí speaker ani nepípne a rozsvítí se pouze dioda na desce označující chybu RAM.
Ramky byli vyzkoušeny v jiném PC a fungují.
Do desky se vložily i jiné Ramky problém u všech stejný.
Pokud nejsou v desce RAM, speaker normálně pípne a oznámí že chybí RAM.
Ramky byli zkoušeny různě přehazovat, avšak nic nepomohlo.
Byl bych moc rád za rady.
Děkuji

Změna kategorie, původně: PC sestavy (host)

byla ta deska dodana s puvodnim procesorem a prodavajici tvrdi, ze funguje? vratit, kdyz si jsi jisty, zes neprehodil konektory cpu a pcie (maji opacnou polaritu!).

jestli tam mas vlastni procesor: odpovida berze biosu?