Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Změna datumu adresáře dle souborů uvnitř

Dobrý den
Mám záznamy z kamer a nějak se mi změnily datumy vytvoření u složek. Potřeboval bych nějaký skript, bat soubor který by dle souborů uvnitř složky změnil datum adresáře v kterém je umístěn. V každém adresáři jsou soubory jen z toho dne. Mohl by mi někdo pomoci?

Záznamy se ukládají do složky HIKVISION - DS-2DE2A204IW-DE3 a v něm je v současné době 1867 adresářů pojmenovaných tímhle způsobem - 20230113PM (AM). V názvu složky je tedy datum.
Já potřebuji změnit všech těch 1867 adresářů.

Vrátí mi to tento řetězec a nic to neudělá
PS C:\Users\Mirek> cd \\synologynas\Media\Skouska\
PS Microsoft.PowerShell.Core\FileSystem::\\synologynas\Media\Skouska> Get-ChildItem -Directory | ForEach-Object { $_.CreationTime = (Get-ChildItem -File $_)[0].CreationTime }
PS Microsoft.PowerShell.Core\FileSystem::\\synologynas\Media\Skouska>

Zkusil jsem to a datum to změnilo. Jsi si jistý, že chceš změnit datum vytvoření a ne třeba datum poslední změny?
I když jak teď koukám, tak k tomu přistupuješ přes síť a nejspíš i k jinému filesystému a tam to zaručit nedokážu. To jsi měl ovšem uvést už v původním dotazu.

Zkopíroval jsem část adresáře na lokální disk a to samé, neudělalo to nic. Možná dělám něco blbě.
PS C:\Users\Mirek> cd e:\Skouska (dám enter)
PS E:\Skouska> Get-ChildItem -Directory | ForEach-Object { $_.CreationTime = (Get-ChildItem -File $_)[0].CreationTime } (vložím příkaz a dám enter)
PS E:\Skouska> (toto se vypíše a nic se nestane)

Nevidím tu od Wikana velkou sadu příkazů, tak jestli je to na mě, tak je to jen jeden dlouhý řádek, který copy-paste (abys neudělal překlep) vrazíš tomu NASu, když na něm budeš přihlášený a ve správném adresáři

Pokud mi bezmezně věříš, tak není potřeba nic víc, pokud nejsi tak naivní, nebo se chceš něco naučit, nebo udělat jinak, tak jsem to i rozebral
Například můžeš chtít laborovat s parametry touch (-a -m), nebo find (-depth a vyhodit sort, -maxdepth cosi) nebo vyhodit zbytečné echo, nebo tak podobně a časem to nějak změnit celé a použít na cosi zcela jiného (jo, je tam použito několik šikovných principů)

proto jsem do toho svého příkladu pro Linux dal to echo - taky mám rád, když vidím, jestli se něco děje, nebo to někde zatuhlo, zvlášť pokud má jít o 1867 adresářů :-)

(jako zase chápu, že mi to echo zpomaluje zpracování a odroluje obrazovku, takže u takovýchto jednorázovek jo, u něčeho, co spouštím furt a nejspíš i z cronu spíš ne)