Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mizení ikon z plochy a lišty.

Volají mi zoufalí lidé, že jim po aktualizaci Windows z plochy a lišty začaly mizet ikony. Jako by to někdo gumoval přímo před očima. Počítač se stane nepoužitelným (nic nejde spustit). Na neštěstí jsem zrovna na cestách, nemáte prosím někdo nějaké zprávy, zda jde o nějaký útok nebo chybu aktualizace?

lidi vsechno svadi na viry / na utok.
co by kdo z toho mel, kdyby jim smazal zastupce z plochy?

jediny utok co ma dnes financni vyznam je ransomware, ktery sifruje soubory nebo maze pul disku.

vsechno ostatni znamena nasrane v rukach mezi zidli a klavesnici.

nepouzivaji ti znami nejake slavne cleanery a podobny tunici odpad?

Upřesnění, nejde o žádný externí útok ani problém Windows po aktualizacích, ale důsledek toho, že náš správce spustil s úmyslem "zabezpečit systém" přes SCCM nějaké neodzkoušené pravidlo v jehož důsledku se asi na tisícovce počítačů smazali všichni zástupci aplikací na ploše, liště a nabídce start. Takže uživatelé buď bezmocně sledovali, jak jim na ploše a liště "samy" mizí ikony, nebo po spuštění počítače zjistili, že nemají co spustit (není čím ani jak). Štěstí měli pouze ti, kteří dnes počítač vůbec nezapnuli. Takže lokální administrátoři to dnes celý den ručně opravují.

nepouzivaji ti znami nejake slavne cleanery a podobny tunici odpad?

používají svého tupého "administrátora".
teď jsem googlil "sccm": takže nejen tupý administrátor, ale i ochotný ms nástroj, který neví co dělá.

nemá cenu se v tom rochnit: pan správce si do životopisu přidá stovky ovládaných oveček a poskočí na vyšší, lépe placenou funkci.