Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem hlučnosť PC ventilátorov

Nazdar, zložil som nedávno nový multimediálny PC. Dosť námahy som dal aby som dosiahol úplne tichý zdroj(Be quiet! STRAIGHT POWER 11 Platinum 550W) a bral som ohľad aj na vzhľad. Všetky komponenty totálne tiché, absolútne žiadne pískanie/cvakanie/bzučanie nech je PC v akomkoľvek stave. Zasekol som sa u vetrákov pretože tie pôvodné dodané ku skrinke a na chladiči boli ako je zvykom odpad čo sa týka hlučnosti. Nechcel som dať mailand tak som zvolil be quiet! Pure Wings 2 120/140mm. Nie som spokojný pretože vetráky vydávajú na nízkych otáčkach pravidelný zvuk akéhosi cvakania a tiež počuť pískanie čo ma totálne prekvapilo. Nikdy predtým som nepočul aby vetrák pískal. Myslím podobný zvuk ako pískajúce cievky. Po odpojení vetráku z 4pin konektora je ten zvuk preč takže 100% to ide z toho vetráku. Mal som už snáď všetky známe značky vetrákov a tieto od BQ nie sú zase tak zlé. Určite lepšie ako lacnejšie od iných výrobcov ale s noctua redux sa to rovnať nemôže. Tie sú na nízkych RPM totálne tiché.

Aké vetráky teda kúpiť ak chcem alternatívu k noctua redux a zároveň chcem aby boli v normálnej farbe(nie sivá, nie sračkovo hnedá, nie ružová a iné blbosti), kľudne obyčajné čierne. Taktiež ale nechcem vysoliť za vetrák výrazne cez 20€. Pozeral som aj na noctua chromax ale to už je dosť drahé. Kúpim ich jedine ak fakt nič iné nenájdem.

Nehovorím že sú zlé. 90% užívateľom to úplne stačí a sú spokojný. Prakticky vzaté ak je PC dole pod stolom v dobrej skrinke tak sú tie arctic vetráky výborné. Ja som zostavoval PC ktorý má dobre vyzerať, je to ITX formát a je na stole čiže počujem aj relatívne tichý arctic. Preto hľadám niečo ako noctua redux. Zatiaľ som ale nič nenašiel a jediné čo zatiaľ vidím ako riešenie je buď spomínaný redux alebo drahší chromax.