Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno pískajúce RGB RAM moduly - je to možné?

Stretol sa niekto s problémom pískajúcich RAM? Nič takéto som nikdy predtým nezažil a dosť ma to prekvapilo. Nemám to na 100% potvrdené že ide zvuk odtiaľ ale všetko tomu nahráva. Mám možnosť ich reklamovať alebo predať. Skôr ale druhá možnosť(potrebujem funkčný PC). Nemôžem napísať o akého výrobcu sa jedná pretože ak budem nepekne o sloníkovi tak ho nepredám. Je to ale mainstream na našom trhu v mierne vyššej strednej triede. Sú to DDR4 2x8GB 3200MHz CL16. Zdroj tam mám Be quiet! STRAIGHT POWER 11 Platinum 550W, doska je Gigabyte B550I AORUS PRO AX rev1.1, CPU/APU(bez samostatnej GPU) AMD Ryzen 7 5700G a ešte nvme a sata SSDčka. Ten zvuk určite neide zo zdroja a najnovšie som vylúčil aj ventilátory(vypojené z konektora). Pri štarte PC sa zapína RGB týchto RAM modulov. Keď svietia tak nič nepíska. Keď zhasnú tak začne pískať a ako tak to pri štarte preblikáva tak to presne kopíruje ten zvuk... To isté v SW pre ovládanie RGB RAM. Keď vypnem tak začnú pískať.

Řešení:

Ak neexistuje riešenie a budem musel ich predať tak nemôžem povedať výrobcu. Nech to nikto neberie ako nejakú zákernosť. Dám ich na bazár za nižšiu cenu a pískanie komponentov nevadí každému tak ako mne. Hlavne nepísať do inzerátu že sú to tiché RAMky. To by bolo hneď nápadné :-D

Tak ja mám RGB síce rád, je to všetko pekné ale pri bežnom využívaní počítača to vnímam ako niečo čo zbytočne otravuje. Mám síce nejaké periférie s RGB ale zapínam len občas. To je práve problém že teraz keď to chcem vypnúť tak to začne pískať.

Čo by si odporučil kúpiť namiesto toho? Sú tie RGBčka v RAMkách takéto problémové? Čiže ak zoberiem https://www.alza.sk/kingston-fury-16-gb-kit-ddr4-3200-mhz-cl16-beast-black-d6622616.htm tak je to istota že tie RAMky budú OK?

Skúsim v priebehu týždňa odniesť do miestneho PC servisu nech to len otestujú na inej zostave. Ak to bude rovnaké tak je chyba tam. Keď budem potom vyberať tie moduly tak skúsim čo radil host. Možno je chyba len v jednom module a to by bolo výborne aj na tú reklamáciu pretože ak by som ostal s jedným modulom tak mám PC plne funkčný a zároveň do mesiaca sa porieši ten druhý.

Je to ako píšeš čiže ak by som chcel reklamovať tak musím odovzdať obe moduly na obdobie jedného mesiaca a navyše nemám istotu že niečo takéto uznajú do reklamácie. Predsa len RAM funguje, LEDky svietia a že po vypnutí podsvietenia začnú RAM mierne pískať ich nebude možno zaujímať. Ten zvuk je okamžite počuť v prípade odobranej bočnice. V normálnej prevádzke keď mám PC na stole cca pol metra odo mňa tak je to veľmi slabý zvuk. Všimol som si ho ale práve pri bežnom používaní PC čiže je to počuť. Viem že napríklad mierne pískajúce/bzučiace PC zdroje sa nedajú reklamovať.

Takže tieto RAM predám. Kúpil som ich pomerne lacno tak ich predám za miernu stratu na cene.

Neviem sa teraz rozhodnúť medzi:
https://www.alza.sk/kingston-fury-16-gb-kit-ddr4-3200-mhz-cl16-beast-black-d6622616.htm
https://www.alza.sk/kingston-fury-16-gb-kit-ddr4-3200-mhz-cl16-beast-rgb-d6622617.htm

Jediný rozdiel tam je RGB a platí sa zato +10€. Cena je tak nízka že je pre mňa nepodstatná. Lenže ak má čaká niečo podobné aj od tohto výrobcu tak kašlem na svetielka. Ďalšia vec je ovládanie tých RGB svetiel. Tento PC mám aktuálne na windowse ale nevylučujem že za niekoľko rokov tam bude linux a nemám istotu že tie svetlá potom v linuxe vypnem alebo sa mýlim? Ja to RGB nepotrebujem mať zapnuté. Vždy som to bral ako zaujímavú vychytávku ktorú zapnem keď má prísť návšteva :-D

Svietiaci RGB záchod ich zaujme viac ako PC. Nechám si ešte trocha času na rozmyslenie ale najskôr zoberiem ten variant bez RGB. Mám síce priehľadnú bočnicu ale povedal by som že obecne sa mi páči ten HW dokonca viac bez tých svetielok. Samé o sebe to vyzerá zaujímavo... Beriem späť, mám ITX a vidím len chladič, vetrák na ňom, RAM moduly a slot pre grafiku :-D

Super vynález, no ještě že se to zavěšuje zvenku mísy. Tak když jdeš v noci na záchod, nebudeš tušit jaká barva z těch osmi zrovna bude. A až se vrátíš do ložnice, hned vzbudíš ženu se slovy: "Tak si představ, že dneska byla fialová, ta už dlouho nebyla!" :-D