Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Gigabyte Gaming RTX2060S - nesvieti ledka pri 8pin napajani

Zdravím,
Mám iba jednu otázku. Odišla mi grafická karta Gibabyte Gaming RTX2060S. Zapnem PC, PC nabehne bez problémov, ale akonáhle spustím hru, tak sa to vypne. Všimol som si, že na karte nesvieti ledka pri tom 8pin napajani, takže asi to odišlo. Myslíte si, že sa to dá dajako opraviť?
Dik za podnetné odpovede.

Změna hloupého předmětu, původně: GPU KO (host)

Skontroluj či je zdroj OK. Na tvojom mieste najprv vleziem do BIOS a pozriem hodnoty. Ak zdroj nedodáva to čo má tak je zle. Káble nemáš prelomené ani nič podobné? Dokonca aj napájací kábel teoreticky môže robiť problém. Veľa krát som sa stretol s tým že niekto riešil problém a pritom stačilo vymeniť kábel.

Zdar, tak som sa rozhodol, lež dám kartu do elektroodpadu ju odstrojit od umelej hmoty a supol som ju do trúby na 250°C na 7minut.
A voalaaa, tá karta normálne funguje. Zatiaľ ju teda iba testujem, ale ledka čo nesvietila svieti. Nechám syna aspoň dve-tri hodiny hrať Warzone2 a Fortnite a uvidíme.
Zatiaľ to ale vyzerá, že som ju "opravil" :-)

No jo, je to taková loterie, ale pořád je lepší to zkusit než vyhodit. Já jsem pekl na 250 stupňů (max. co trouba uměla) cca 10 minut a 4 z 5 ti pokusů byly úspěšné. Jednu kartu jsem ale musel péct nadvakrát. Hlavní je dát plech s kartou do trouby až po jejím rozehřátí a po dopečení s kartou nemanipulovat a nechat přirozeně vychladnout.

Jj, přesně jak píšeš. Ale já se takovým prodejcům vyhýbám, když píšou "netestováno" jak upír česneku a od začátku ten výrobek beru tak, že je nefunkční, pokud prodejce nenapíše opak.
Solidní prodejce napíše, jestli zboží otestoval nebo ne a dá třeba 14 dní záruku na vyzkoušení, jinak předpokládám nefunkční zboží. Pokud napíše "netestováno", tak nemám zájem takovou grafiku dát do jinak funkčního PC.