Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Falešné SMS

https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3558717-lidem-chodi-falesne-sms-zpravy-jmenem-prezidentskeho-kandidata-petra-pavla-pripad

Policie se zabývá falešnými SMS zprávami, jejichž autor jménem prezidentského kandidáta Petra Pavla vyzývá příjemce, aby se dostavil na pobočku armády, kde dostane výzbroj pro mobilizaci na Ukrajině. Lidé, kteří zprávu dostali, se mají přihlásit na policejní e-mail, žádají kriminalisté na Twitteru.

Pomiňme politiku, ta sem nepatří. Nechapu PČR, proč žádá lidi, aby se ozvali. Ti jim přece nepomohou.
Proč to neřeší s operátorem, pro kterého neni problem vyhledat takové SMS a dodat info odkud a kdy byly odeslány.

Předpokládám, že odesilatele dokážou identifikovat, možná jen chtějí zdomumentovat "četnost" takových konkrétních SMS. Sice operátor (a následně policie) bude vědět, kdo komu nějakou SMS poslal, ale už nevím, zda jsou schopni ověřit i obsah. Loguje se myslím jen OUT, IN, TIME, ale ne obsah.

Jen si to myslím, nic o tom nevím :)

A vůbec nekomentuju vlastní kauzu, nemá to vůbec smysl. Že se ukáže, že to byl Mára nebo někdo od Pavla, aby to mohli hodit na Babiša, to se určitě neukáže :)

Jo no. Operátor dokáže identifikovat tel. čísla a místa v rámci sítě a obsah asi taky. Teoreticky i typ mobilu, ze kterého byla SMS odeslána, ale pokud to někdo pošle z předplacené karty, kde není jiná zpráva a žádné jiné zprávy nejsou z konkrétního čísla odeslané, těžko ho dohledají, pokud tu SIM včetně mobilu ten člověk zničí. Za mě je to bez šance.

SMS, mobilni operator, to sem snad patri vic nez treba do kutilske. Me nejde ani o politiku, ani o pravni dopad. Jen o to, proc si PCR nezjisti data rovnou od operatoru, od kterych dostane nejen pocet, ale i dalsi informace - odkud a jakym zpusobem byly SMS odeslany.
Zda se mi to efektivnejsi nez zadat jednotlivce, aby se ozvali.
Ale treba mi neco unika