Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Návrh pc sestavy do 20 000 Kč

Zdravím,
rodiče chtějí koupit nové pc. Použití na hraní her.

- budget 20 000kč
- bez periferii a monitoru
- bez licence win
- nutnost cd/dvd mechaniky
- rád bych ssd 250 gb na systém + 1tb hdd (ssd pokud se vejde do ceny)
- v obchodě kde pc sestaví a odzkouší

děkuji za návrhy.

To bych radci misto AMD Ryzen 7 5700G koupil Ryzen 5500 (3,6 GHz x 6C/12TH) za 2.5K uz s Wraith Stealth + normalni grafika min typu RX 6400 (4Gb GDDR6 16 Gb/s) za 4.5K a urcite vim ze si zahrajou podstatne pohodlneji jak se trapit & porovnavat s APU ktere ma o 2 FPS vic tam nebo o 1 FPS tam jak druhé a u kazde hry stahoval detajle abych si zahral na 30 v rozliseni 720p.

kody

Probíral jsem to s rodiči. mechanika je opravdu nutná, a 20k je opravdu strop (+3k neprošlo)
Taky mi přijde lepší dedikovaná karta než integrovaná.
Nahradil jsi 2060 za 1660 a jsem na 19.5k + bedna ( snad těch pár stovek přes nebude vadit)

Je to tak ok?
Poradte jesště bednu, která má místo na mechaniku. děkuji

Návrhy na bedny Cooler Master už dal KMX, já třeba mám Zalman. Mechaniku si zatím půjč od kamarádů, za 4 stovky dokoupíš později. Nebo ve sběrném dvoře bývají zadarmo a k tomu se tam dá najít i starší SATA HDD na data a zálohy. Ona i bedna by se tam našla, ale zase to za pár měsíců předělávat do nové, to ať ti rodiče raději něco půjčí.