Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výmena hdd

Ahojte,idem robit upgrade disku na notebooku z klasického 2.5hdd na ssd - oddiel D. Nejde o disk so systémom ten uz mam ssd-oddiel C. Ako rozumne by som skopíroval súbory zo starého do nového hdd??voľné miesto na 2 ssd v notebooku nieje. A ked tie súbory všetky aj nejako prenesiem (clonujem) budu mi fungovať aplikácie a hry co tam mam nainštalované??
Dakujem

systém + záznamy v registrech jsou na c: -> pro spuštění starých programů zásadně záleží, jakým způsobem jsi starý systém dostal na nový ssd.

dále může mít uživatel rozdělený starý disk na 2 oddíly, nebo naopak nový ssd plánuje rozdělit, z dotazu to přesně neplyne.
některé notebooky umí jen jediný disk/ssd/m.2, některý má 2 pozice. z dotazu není úplně jasné, který případ máš.
taky uvedením konkrétního typu ntb by se dalo dohledat, jaké kombinace disků umí.

jestli se povedlo naklonovat systém starého c: na nové ssd, pak programy ze starého d: už stačí jen nakopírovat na nové, bez ohledu jestli jde o fyzické disky (zvlášť) nebo logické oddíly (rozdělené).

postup připojení 2 disků současně ti už vypsali
- například přes druhý pc a sdílení v síti, pro uživatele v homegroup neřešitelný problém.
- nebo kolegové popisují usb-sata adaptér, nebo externí box
- nvme disk jde zase sdílet ve stolním pc, pokud má volný slot, nebo existují dražší usb redukce, musel bys vypsat, co přesně máš.