Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno čerstvě dnes nainstalované W10 se nedostanou na W7 (sdílená složka)

Zdar vespolek,

narazil jsem na zajímavý problém.

Mám na windows7 počítači nasdílenou složku (pod heslem, ne jednoduché sdílení), a všechny počítače na síti se na ní dostanou.
Ty počítače jsou W10 i W7.

A problém:
dnes jsem na jeden starší počítač nainstaloval nově W10 (nový ssd disk, z Media Creation tool, aktivační klíč z nálepky W7) a hned je naaktualizoval na 22H2.
A na ten počítač W7 se z tohoto (posledního dnes nainstalovaného W10 22h2) počítače nedostanu (cesta v síti neexistuje 0x80070035) !!!
Na ostatní desítkové počítače samozřejmě jo.
Opakuji, ty všechny ostatní desítkové (i postupně během času aktualizované na 22h2) se na ten W7 počítač dostanou, jen ne tenhle poslední, nainstalovaný dnes).

Někde jsem vygoogloval (a už bohužel ztratil), že od někdy teďka už W11 a W10 nepodporujou SMB1 (nemají nainstalované cosi), tak jsem SMB1 doinstaloval (v Nastavení - programy- součásti windows - SMB1 klient, pak restart) ale nepomohlo.
A dál už nevím...
Děsně by mi pomohlo, kdyby někdo věděl co s tím...

Jmeno pracovní skupiny (nazev pocitace) je stejne?
Zkousel jsi ping na jmeno pocitace z toho noveho?
Zkousel jsi pristup pres IP adtesu?

Aha!

není
ne

Zkusím a dám vědět, dneska už je pozdě, už tam nikdo není.
Ale myslím si odhadem, že ty ostatní W10 počítače co se tam dostanou, tak nemají stejnou pracovní skupinu, a fungovalo to od prvního pokusu o přístup, zeptalo se na jméno, heslo, zadal jsem a hotovo.

Mám takový nápad, sháním a možná seženu nějaké starší W10, třeba 2 roky staré instalačky, tam to určitě ještě jelo, že bych nainstaloval z té staré instalačky čistou instalaci w10, rozchodil přístup na W7, a pak teprv aktualizoval na poslední 22h2.

Ale radši bych to vyřešil na těchto posledních, protože mám nepříjemný pocit že až si tam někdo koupí počítač s w11, tak to bude némlich totéž.

Tak se moc kaju a omlouvám se za zbytečné vlákno - stačilo změnit název pracovní skupiny.
Nechápu proč mě to nenapadlo, asi proto že ta změna názvu pracovní skupiny je na těchto posledních w10 dobře schovaná.
Děkuju moc všem za reakce a za nakopnutí.