Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem přístup k datům mého souseda

Ještě jsem dnes něco objevil.
asi 3 roky jsme Já a další dva sousedi "napíchnutí" na dalšího souseda(správce) od kterého vedou síťové kable do jednotlivých bytů a používáme INTERNET, to by bylo vše OK.
Ale dnes jsem zjistil že ve složce (MÍSTA V SÍTI - které obsahují další tři složky/) mám od toho správce přístup k jeho dokumentům/převážně obrázky, a nějaký ten dokument.
Jak je to možné?
To znamená že se dostane i on nějakým způsobem do mého PC a má přístup k mým soukromým datům?
Jde to nějak z mé strany zabezpečit, aby se nedostal k mým datům?
Nebo to jsou tzv. ty SDÍLENÉ DOKUMENTY?
nechápu to, děkuji za vysvětlení

používáte buď zkriplenou verzi windows = home, nebo kvůli pohodlnosti/neznalosti máte v profi nechané defaultní zkriplené zjednodušené sdílení - k čemu ho potřebujete? u tohoto paskvilu se neověřují uživatelé, pokud to nemáš (třeba firewallem) omezeno jinak.
nechat si viditelné adresáře do sítě je taky nemoudré, ale protože to je jednoduché, hamburegový mozek ms si takto představuje "bezpečnost" domácích pc.

mám malý 9" asusek, na kterém byly taky xp home (s degenerovaným zjednodušeným sdílením only). tak jsem si aspoň nastavil skryté síťové jmeno$ pro konkrétní sdílený adresář (=složku).

zjednodušené sdílení se hodí jen k použitití pro malé síťky; třeba uvnitř donmácnosti / za soho router s natem. vystavovat svá data do barákové sítě, kde je 90% sousedů podlých, zlých, vandalů, závistivců nebo příležitostných zlodějů - to by mě nenapadlo ani v deliriu.