Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Osciloskop - PC

Hledam vhodny dvoukanalovy, 100 MHz osciloskop tak do 80 litru, ktery by se dal pripojit k PC v kombinaci s multimetrem. Kanaly galvanicky oddelene. Bezproblemove pripojeni k compu je dulezite. Napada mi TEKTRONIX THS720. Vite nekdo o necem lepsim?? Kazda rada dobra. Diky.

Trochu off topic, ale opýtam sa. Mám THS720 s nižšie popísanou chybou. Nestretol ste sa s náhodou s niečim podobným?
Na každom napäťovom zozsahu je posunutá nulová úroveň stopy - ale len 3 opakujúce sa úrovne na každom kanáli. Asi 0,3 dielika pre rozsahy 10mV, 100mV, ..., asi 0,6 dielika pre 20mV, 200mV, ... a asi 0,8 dielika pre rozsahy 5mV, 50mV, ... Dá sa to samozrejme ručne posunúť na nulu, ale meranie priebehu je potom nepoužiteľné, pretože nula merania sa tým posunie tiež.
Na druhom kanále sú tiež tri úrovne, ale do opačnej strany a trochu inej absolutnej veľkosti.
Ak cez menu osciloskopu "skratujem" vstup na zem, je stopa v nulovej polohe. Ak však skratujem vstup reálne, je stopa vo vyššie popísaných pozíciach.
Ďakujem.
yogi